O godz. 9:30 pociąg z grupą rekonstrukcyjną odgrywającą przyjazd generała Józefa Hallera dotrze do Pucka, inaugurując oficjalnie uroczystości z okazji 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem w tym mieście.
– Puck dzisiaj wygląda imponująco. Rynek, kościół, droga do portu rybackiego oraz okoliczne ulice i dworzec kolejowy pełne są flag – polskich, biało-czerwonych oraz kaszubskich – czarno-żółtych. Na rynku oglądać można wystawę poświęconą ojcom polskiej niepodległości i historii powrotu polskiej państwowości na Pomorze – relacjonuje reporterka Radia Gdańsk Tatiana Slowi. – Jednak to, co dziś może uprzykrzyć uczestnictwo w części wydarzeń to deszcz i silny wiatr. Teraz z Pucku wieje on w porywach nawet do 75 kim/h, czyli do 9 stopni w skali Beuforta. Przypomnę, że wiele z punktów dzisiejszej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Pucku odbywa się na zewnątrz.
O godz. 10 prezydent odsłoni tablicę upamiętniająca 100. rocznicę zaślubin Polski z morzem, następnie złoży kwiaty pod pomnikiem wywiezionych i pomordowanych w Lasach Piaśnickich mieszkańców Pucka, a chwilę później dokona odsłonięcia kolejnej tablicy, tym razem poświęconej puckiemu działaczowi niepodległościowemu Antoniemu Miotce.
O godzinie 11 rozpocznie się msza święta, po której uczestnicy wydarzeń przejdą do portu rybackiego. Uroczystości w Pucku potrwają do wieczora i zakończy je koncert Sławka Jaskółke. Prezydent Andrzej Duda w Pucku pozostanie mniej więcej do godz. 14 i następnie uda się do Władysławowa.