Lechia – GKS remis na PGE

Piłkarze Lechii Gdańsk zapewnili sobie utrzymanie w T-Mobile Ekstraklasie. Białozieloni na PGE Arenie zremisowali z walczącym o utrzymanie PGE GKS Bełchatów 1-1. Wynik spotkania w 24 min dla gości otworzył Bartłomiej Bartosiak. Do remisu 3 minuty przed końcem doprowadził Grzegorz Rasiak, który mógł zapewnić Lechii zwycięstwo.
W samej końcówce doświadczony napastnik nie wykorzystał jednak dogodnej sytacji. Wcześniej grożnym strzałem z dystanu popisał się wprowadzony po przerwie młody Przemysław Frankowski. Po stronie drużyny z Bechatowa dobre okazje do strzelenia gola zmarnował Mateusz Mak. Białozieloni w przedostatniej kolejce tego sezonu zagrają w Lubinie z Zagłębiem.