Bayern lepszy od Borussi w finale Ligi Mistrzów

Nie było niespodzianki w wielkim finale piłkarskiej Ligi Mistrzów. Bayern Monachium zdobył klubowy Puchar Europy pokonując na stadionie Wembley w Londynie Borussię Dortmund 2-1. Mistrzowie Niemiec objęli prowadzenie w 60 minucie po strzale Mandzukica, wyrównał w 68 z rzutu karnego Gueendogan. W 89 minucie obrońców i bramkarza Borussi oszukał w polu karnym Robben zapewniając Bawarczykom zwycięstwo. Najsłabiej z Polaków zagrał Robert Lewandowski, który nie radził sobie w pojedynkach jeden na jeden i często faulował.  Piszczek i Błaszczykowski napędzali ataki Borussi z prawej strony – szczególnie w pierwszych 30 minutach, kiedy piłkarze z Dortmundu dominowali na boisku. Potem – jak przyznał m.in Łukasz Piszczek zabrakło sił. Bayern zdobył  Puchar Europy już po raz piąty.