Niedziela pod znakiem zwycięstwa Murraya

Andy Murray, jako pierwszy brytyjski tenisista od 77 lat, wygrał wielkoszlemowy turniej na trawiastych kortach w Wimbledonie (pula nagród 22,56 mln funtów). W finale Szkot (nr 2.) pokonał Serba Novaka Djokovica (nr 1.) 6:4, 7:5, 6:4, przy czwartym meczbolu. Zbigniew Gutek Gutkowski na jachcie „Energa”, tak jak i Francuz Marc Guillemot na „Safranie”, uzyskali lepsze wyniki od poprzedniego solowego rekordu trasy Nowy Jork. Rekord północnego Atlantyku należał od ubiegłego roku do Brytyjczyka Aleksa Thomsona i wynosił 8 dni 21 godzin 8 minut. Francuz pokonał trasę długości 2880 mil od latarni morskiej Ambrose Light do linii między przylądkiem Lizard w Kornwalii a francuską wyspą Ouassant w 8 dni 5 godzin 20 minut, natomiast Polak dystans 3002 mile – w 8 dni 18 godzin 50 minut.

Mistrzem Europy w klasie Optymist na węgierskim Balatonie został 12-letni żeglarz YKP Gdynia Tytus Butowski.

Alexander Brouwer i Robert Meeuwsen pokonali Brazylijczyków Ricardo Santosa i Alvaro Filho 2:0 (21:18, 21:16) i wywalczyli złoty medal mistrzostw świata w siatkówce plażowej w Starych Jabłonkach. To pierwszy w historii tytuł dla pary z Holandii.W rozegranym godzinę wcześniej pojedynku o brązowy medal triumfowali Niemcy Jonathan Erdmann i Kay Matysik, którzy pokonali broniących tytułu Brazylijczyków Alisona Ceruttiego i Emanuela Rego 2:0.

Żużlowcy pierwszoligowego Renault Zdunek Wybrzeże zremisowali w Łodzi z Orłem 45-45. 17 pkt przywiózł Krystian Pieszczek.

Sebastian Vettel z teamu Red Bull wygrał na torze Nuerburgring wyścig o Grand Prix Niemiec, dziewiątą rundę mistrzostw świata w tegorocznym sezonie. To pierwsze zwycięstwo trzykrotnego mistrza globu na swoim torze, a trzydzieste w karierze.

Trzykrotny mistrz Polski Kajetan Kajetanowicz (Subaru Impreza) wygrał 28. Rajd Karkonoski, trzecią rundę mistrzostw kraju i umocnił się na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej.

Michał Kwiatkowski zajął w niedzielę w Bagneres-de-Bigorre w Pirenejach trzecie miejsce na dziewiątym etapie Tour de France. To kolejny bardzo udany etap popularnego „Flowermana”. Przed tygodniem w Ajaccio na Korsyce był również trzeci, a we wtorek w jeździe drużynowej na czas w Nicei brakowało mu niecałej sekundy, żeby sięgnąć po żółtą koszulkę lidera. W klasyfikacji generalnej awansował w niedzielę z 16. na 13. miejsce. W młodzieżowej przesunął się na drugą pozycję, ale jego strata do prowadzącego Quintany nie zmieniła się (1.23 min)