Sportowa sobota – polscy żużlowcy z Pucharem Świata

Reprezentacja Polski po raz szósty w historii zdobyła Drużynowy Puchar Świata w jeździe na żużlu. Biało-czerwoni triumfowali w finałowych zawodach w Pradze, wyprzedzając o jeden punkt broniących trofeum Duńczyków i Australijczyków. Czwarte miejsce zajęli Czesi.Najlepszym zawodnikiem był Jarosław Hampel, który zdobył 15 pkt.

Wyniki:
1. Polska – 41 pkt    (Jarosław Hampel 15, Maciej Janowski 12, Patryk Dudek 7, Krzysztof Kasprzak 7)
2. Dania – 40  (Niels Kristian Iversen 12, Kenneth Bjerre 11, Nicki Pedersen 10, Michael Jepsen Jensen 7)
3. Australia – 33 (Troy Batchelor 11, Darcy Ward 9, Cameron Woodward 8, Jason Doyle 5)
4. Czechy – 12  (Ales Dryml 7, Vaclav Milik 3, Lukas Dryml 1, Josef Franc 1)

Kolumbijczyk Nairo Quintana wygrał w Annecy 20., przedostatni etap kolarskiego Tour de France i awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Liderem pozostał trzeci w sobotę Brytyjczyk Christopher Froome. Michał Kwiatkowski spadł na 11. pozycję.

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski awansowali do finału turnieju ATP Tour na kortach ziemnych w Hamburgu. Polscy tenisiści wygrali w sobotę z czesko-słowackim deblem Lukas Dlouhy – Martin Kliżan 7:5, 4:6, 10-7.

Reprezentacja Polski koszykarzy do lat 20 awansowała do finału mistrzostw Europy Dywizji B i przy okazji zapewniła sobie miejsce w Dywizji A. W rumuńskim Pitesti biało-czerwoni pokonali Belgów 57:46 i w finale zmierzą się z Brytyjczykami.

Efektowne zwycięstwo mistrza Polski na inaugurację rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy. Legia W-wa rozgromiła Widzew Łódź  5:1. Od porażki 0-1 z Jagiellonią Białystok zaczął rozgrywki beniaminek – Zawisza Bydgoszcz.

Meksyk i Panama awansowały do półfinału turnieju piłkarskiego o Złoty Puchar CONCACAF. W ćwierćfinale Meksyk pokonał Trynidad i Tobago 1:0, a Panama rozgromiła Kubę 6:1.
W dwóch pozostałych meczach ćwierćfinałowych USA zagra z Salwadorem, a Honduras z Kostaryką.