Żużlowcy Wybrzeża awansowali do półfinału drużynowych mistrzostw Polski

Żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeże awansowali do półfinału młodzieżowych drużynowych mistrzostw Polski. W ostatnich, grupowych zawodach rozegranych na torze w Gnieźnie, podopieczni Staniłsława Chomskiego, zajęli trzecią lokatę, która wystarczyła do awansu.
Zwyciężyli żużlowcy z Torunia, a na drugiej pozycji uplasowali się młodzieżowcy z Leszna. W ekipie z Gdańska tradycyjnie najlepiej zaprezentował się Krystian Pieszczek, który w pięciu startach zdobył 14 punktów. Gorzej wypadli Marcel Szymko i Dominik Kossakowski, którzy zdobyli kolejno 7 i 2 punkty.

Do tej pory we wszystkich zawodach z cyklu młodzieżowych drużynowych mistrzostw polski, Pieszczek był niezawodny i zdobył 43 punkty z 45 możliwych.

Półfinały mistrzostw zaplanowane są na 13 sierpnia. Weźmie w nich udział 14 zespołów, a do finału awansuje 7 najlepszych. Przed rokiem młodzieżowcy Wybrzeża wywalczyli srebro, a do sukcesu zabrakło im zaledwie jednego punktu.