Remis piłkarzy Lechii, zwycięstwa rugbystów Arki i Ogniwa

Piłkarze Lechii Gdańsk nie wykorzystali szansy by powrócić na pozycję współlidera T-Mobile Ekstraklasy. Białozieloni na PGE Arenie zremisowali 1-1 z Zawiszą Bydgoszcz. Gola dla gospodarzy w 24 minucie zdobył Piotr Grzelczak. W 34 minucie wyrównał Carlos. Rugbyści Ogniwa Sopot wygrali 31-29 z Posnanią Poznań, Arka Gdynia rozbiła 81-8 Master Pharm Budowlani Łódz a Lechia Gdańsk przegrała z Awentą Pogonią Siedlce 16 do 24.

W pierwszej lidze piłkarzy ręcznych Nielba Wągorwiec wygrała z Vetrexem Kościerzyna 29-23, Wolsztyniak Wolsztyn pokonał 32-25 Kar Do Spójnia Gdynia, AZ UW Warszawa przegrał 21-28 z Wybrzeżem Gdańsk, MKS Poznań wygrał 27-23 z SMS Gdańsk, Real Astromal Leszno wygrał z Pomezanią Polskim Cukrem Malbork 29-28.

Koszykarze Serbii jako ostatni z EuroBasketu w Słowenii wywalczyli awans do przyszłorocznych mistrzostw świata w Hiszpanii. W meczu o 7. miejsce pokonali w Lublanie Włochów 76:64 (27:11, 14:16, 14:17, 21:20).

Jarosław Hampel zajął trzecie miejsce w żużlowej Grand Prix Szwecji w Sztokholmie i zachował szansę na tytuł. Wygrał Duńczyk Niels-Kristian Iversen. Na początku zawodów groźny wypadek miał Tomasz Gollob, który został przewieziony do szpitala.

Edward Barsegjan (Cartusia Kartuzy) w wadze 60 kg oraz Damian Janikowski (Śląsk Wrocław, 84 kg) przegrali w Budapeszcie pojedynki o brązowe medale zapaśniczych mistrzostw świata w stylu klasycznym i sklasyfikowani zostali na piątych miejscach.