Kolejne sukcesy zawodników Energa Athletic Cup!

14 września w Słupsku odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Spośród 31 konkurencji aż 7 wygrali zawodnicy Programu Energa Athletic Cup, zajmując tym samym pierwsze miejsce w kategorii drużynowej województwa pomorskiego.
Na szczególną uwagę wśród medalistów zasłużył Mateusz Słowik z Kolbud, który każdym swoim występem udowadnia coraz większy progres. Tym razem Mateusz zwyciężył w biegu na 300m, a rezultatem 36.66 sek. ustanowił swój życiowy rekord.

Podczas słupskiego mityngu swoją obecność zaznaczył także Kordian Pstrong z Karsin. Zawodnik nie dał rywalom żadnych szans, pchając 5-kilogramową kulę na odległość 13.33m, o 5 cm dalej niż jego dotychczasowy rekord.
Na najwyższym stopniu podium stanęła również „dwójka” naszych etatowych triumfatorów na 3 i 5 kilometrów: chodziarze Zuzanna Czaja i Michał Stosik (Osieczna-Szlachta). A w rzucie dyskiem na podium stanęła Izabela Mularczyk, wygrywając rezultatem 41.94.

Najmniejszych kłopotów ze zwycięstwem w konkursie skoku wzwyż nie miała murowana faworytka, Paulina Borys. Zawodniczka pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1.61m, a  wynikiem o trzy centymetry słabszym, tuż za podium, uplasowała się druga z naszych zawodniczek, Anna Zajączkowska.

Siódme złoto dla klubu zdobyła sztafeta sprinterów, biegnąca w składzie Filip Dobosz, Seweryn Bielang, Mateusz Słowik i Maciej Stolc. Chłopcy, z czasem 45.58, finiszowali o sekundę szybciej od drugich na mecie biegaczy AZS AWFiS Gdańsk.

Dwa srebrne medale dla zawodników Energa Athletic Cup
Obok siedmiu złotych medali, dwa srebrne krążki powędrowały do Karoliny Urban i Rafała Rendaszka.
Karolina swój medal okrasiła „życiówką”, pchając kulę na odległość 11.90m. O krok od wygranej był nasz dyskobol. Rendaszka przegrał złoto o 3 centymetry (53.52m).

Patryk Dobek – Bieg przez płotki na europejskim poziomie
Do ważnych wydarzeń należy zaliczyć również bieg przez płotki na 400 m Patryka Dobka. Podczas, kończącego sezon lekkoatletyczny, mityngu w Gdańsku Patryk uzyskał trzeci w tym roku czas w gronie juniorów w Europie! Wynik 50.67 daje Patrykowi pierwsze miejsce w tabelach wynikowych w kategorii seniora w roku 2013 w Polsce. Przypomnijmy, że odkrycie niesamowitego talentu Patryka Dobka nastąpiło dzięki realizacji programu Energa Athletic Cup.