Polska pokonała Rosję w ME piłkarzy ręcznych

Znakomita druga połowa i wynik marzeń piłkarzy ręcznych. Polacy wygrali w Aurhus z Rosją 24-22 i zapewnili sobie awans do drugiej rundy ME. W drugim meczu naszej grupy Francja wygrała z Serbią 31-28,  dzięki czemu do drugiej rundy Polacy przystąpią z dwoma punktami.
Biało-czerwoni przegrali pierwsza połowę 10-14. Na drugą wyszli skoncentrowani, a za plecami mieli doskonale spisującego się bramkarza Sławomira Szmala, który absolutnie zasłużenie został uznany najlepszym zawodnikiem spotkania.

POLSKA – ROSJA 24:22 (10:14)

POLSKA: Szmal, Wyszomirski – Jaszka 3, Lijewski 4, Bielecki, Wiśniewski 2, Jurecki B. 2, Jurecki M. 3, Grabarczyk, Jurkiewicz 1, Syprzak 1, Łucak 4, Krajewski 1, Kuchczyński, Szyba, Chrapkowski 3.

W niedzielę o 15:45 zagramy z Białorusią, we wtorek o 20:15 ze Szwecją, w środę o 20:15 z Chorwacją.