Piłka ręczna: Horror w Aarhus – Białoruś pokonana

Polscy piłkarze ręczni od zwycięstwa 31:30 nad Białorusią zaczęli drugi etap ME. To nie był dobry mecz w wykonaniu naszej drużyny.
Białorusini wyraźnie dominowali w drugiej połowie osiągając nawet pięciobramkową przewagę. Cztery minuty przed końcem przegrywaliśmy czterema i …. stał się cud.

Rywale gubili piłkę, biało-czerwoni nareszcie przestali się mylić. Trzy sekundy przed ostatnim gwizdkiem najlepszy piłkarz meczu – Mariusz Jurkiewicz zapewnił Polsce zwycięstwo.

Polska – Białouś 31:30 (14:13)

Polska: Sławomir Szmal, Piotr Wyszomirski – Bartłomiej Jaszka, Krzysztof Lijewski 5, Patryk Kuchczyński 6, Karol Bielecki 1, Adam Wiśniewski 2, Bartosz Jurecki 5, Michał Jurecki 1, Piotr Grabarczyk, Mariusz Jurkiewicz 8, Kamil Syprzak 1, Jakub Łucak 2, Przemysław Krajewski, Piotr Chrapkowski.

W kolejnym meczu biało-czerwoni zagrają we wtorek 21 stycznia z reprezentacją Szwecji.