Rewelacyjny mecz piłkarzy ręcznych – Szwedzi pokonani 35-25

Polscy piłkarze ręczni rozgromili Szwedów 35:25 i są coraz bliżej podium ME. Do awansu do strefy medalowej potrzebne jest jeszcze tylko zwycięstwoi nad Chorwacją. Po kilku minutach przegrywaliśmy 1-5. Sławomir Szmal przez pierwszy kwadrans nie obronił ani jednego rzutu rywali. Zastąpił go Piotr Wyszomirski, który zagrał genialnie broniąc ponad połowę rzutów. W ataku sygnał do natarcia dał Krzysztof Lijewski, kontry wykańczał Jakub Łucak, bezbłędnym egzekutorem karnych był Patryk Kuchczyński. A potem już wszyscy rozgrywali najlepszy mecz od lat, gromiąc wicemistrzów olimpijskich 35-25.

Polska: Sławomir Szmal, Piotr Wyszomirski – Bartłomiej Jaszka 3, Krzysztof Lijewski 6, Patryk Kuchczyński 3, Karol Bielecki 3, Adam Wiśniewski 3, Bartosz Jurecki 2, Michał Jurecki 1, Piotr Grabarczyk, Mariusz Jurkiewicz 3, Kamil Syprzak 3, Jakub Łucak 5, Przemysław Krajewski 1, Michał Szyba 2, Piotr Chrapkowski.