Justyna Kowalczyk przegrała pierwszą medalową szansę. W niedzielę o medale powalczą skoczkowie

Od szóstego miejsca w biegu na 15 km techniką łączoną zaczęła olimpijską rywalizację w Soczi Justyna Kowalczyk. Na półmetku, tuż przed zmianą nart Justyna przewróciła się i straciła do rywalek siedem sekund. Metę osiągnęła 56,10 sek. za zwyciężczynią Marit Bjoergen.
Zwykle po stylu klasycznym Polka na drugą część – techniką dowolną ruszała na czele stawki. Tym razem Norweżki – Bjoergen, Johaug i Weng oraz Szwedka Kalla i Finka Saarinen były z przodu i systematycznie powiększały przewagę, która na mecie wyniosła prawie minutę.

Bohaterką biegu była Charlotta Kalla. Szwedka zaatakowała przed stadionem. Rozerwała stawkę. Kroku dotrzymała jej tylko Marit Bjoergen, która na finiszowej prostej była już bezkonkurencyjna.

Jan Szymański zajął 13. miejsce, a Sebastian Druszkiewicz 23. w olimpijskim wyścigu panczenistów na 5 000 metrów. Podium w całości zajęli Holendrzy – na najwyższym stopniu stanął Sven Kramner.

Austriak Michael Hayboeck wygrał kwalifikacje do olimpijskiego konkursu skoków narciarskich na średniej skoczni w Soczi. W niedzielę o medale powalczy czterech Polaków. Najlepszy z „Biało-czerwonych” Maciej Kot był piąty (98,5 m). Pomyślnie przez kwalifikacje przebrnęli również pozostali dwaj reprezentanci Polski – Dawid Kubacki (95,5 m – 13.) i Jan Ziobro (95 m – 22.). Kamil Stoch, który był w gronie zawodników z pewną kwalifikacją wylądował na 100. metrze. Niedzielny konkurs na średniej skoczni rozpocznie się o godz. 18:30.