Rekord frekwencji na Biegu Urodzinowym Gdyni

Na mecie biegu zameldowało się 4199 uczestników, co jest nowym rekordem frekwencyjnym lutowego biegu. W ubiegłym roku udział wzięło ponad 2200 osób i wzrost o 87% świadczy o nieustannej popularności biegania w Polsce. Punktualnie o godzinie 13:00 nastąpił wystrzał z ORP Błyskawica dający sygnał do rozpoczęcia biegu głównego Grand Prix Gdyni 2014. Na dystansie 10 km rywalizowało 1064 Pań i 3135 Panów.

Wśród kobiet zwyciężyła Ewelina Paprocka z czasem 35:52, reprezentująca GKS Tęcza Buniks Nowa Wieś. Drugie miejsce zajęła Kamila Pobłocka z UKS Ekonomik-Maratończyk Lębork (37:03). Natomiast najniższy stopień na podium przypadł Aleksandrze Pochranowicz z rezultatem 37:15.

Najszybciej 10-kilometrowy odcinek pokonał Marek Kowalski z SKLA Sopot, któremu zajęło to 30 minut i 18 sekund. Drugi był Radosław Dudycz (KS TEAM RUN Gdańsk) z czasem 30:45, a dziesięć sekund później bieg ukończył Bartosz Mazerski z LKS Zantyr Sztum.

Wcześniej na Skwerze Kościuszki rywalizowali najmłodsi biegacze. Na dystansie 1000 m w szranki stanęli uczniowie szkół podstawowych. Natomiast na dystansie o połowę dłuższym o zwycięstwo walczyli ich starsi koledzy ze szkół gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom osiągniętych rezultatów i zapraszamy już na kolejne biegi z cyklu GPX Gdyni 2014, aby zdobyć kolejną ćwiartkę medalowej układanki w kształcie Daru Pomorza.

– 10 maja: Bieg Europejski – start 13:30
– 20 czerwca: Nocny Bieg Świętojański – start 23:59
– 11 listopada: Jesienny Bieg Niepodległości – start 15:00