Biathlonistki wciąż bez medalu, dobra forma skoczków

Polskie biathlonistki daleko od podium w biegu na 15 km.. Najlepsza z naszych Krystyna Pałka zajęła 10 miejsce. Na 12 pozycji uplasowała się Monika Hojnisz. Weronika Nowakowska-Ziemniak po nieudanym strzelaniu (w sumie cztery karne minuty) była 31. miejsce, a Magdalena Gwizdoń z dwoma pudłami 32.Dario Cologna zdobył dziś swój drugi złoty medal. Szwajcar był najlepszy w biegu narciarskim na 15 km techniką klasyczną. Srebro dla Szweda Johana Olssona a brąz dla Norwega Daniela Richardsona. 29 był Maciej Kreczmer, 55 Sebastian Gazurek, 64 Paweł Klisz a 66 Maciej Staręga.

Slalomu-drugiej konkurencji alpejskiej superkombinacji nie ukończył Maciej Bydliński. Po zjeżdzie polski narciarza zajmował 35 pozycję. Zwyciężył Szwajcar Sandro Viletta przed Chorwatem Ivicą Kostelicą i Włochem Chrostofem Innerhoferem. Amerykanin Bode Miller – mistrz olimpijski w tej konkurencji z Vancouver – zajął 6. miejsce.

W serii próbnej przed kwalifikacjami do konkursu na dużym obiekcie najdłuższy skok oddał Kamil Stoch – 136 m. Wyprzedził Niemców Severina Freunda (135) i Marinusa Krausa (133)Kot, który uzyskał 126 m i był dziewiąty. Ziobro wylądował na 123. metrze (13. lokata), a Żyła na 118. (27). Ostatni z wymienionych najgorzej zaprezentował się również w serii próbnej – 108 m.