Piąte miejsce dla Kowalczyk i Jaśkowiec w finale sprintu kobiet

Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec zajęły drugie miejsce w swoim półfinale i bezpośrednio, wraz z Finkami, awansowały do finału. Niestety w finale szybsze okazały się Niemki, Szwedki, Finki i Norweżki Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec zajęły 5. miejsce w finale drużynowego sprintu kobiet podczas igrzysk olimpijskich w Soczi. Mistrzyniami olimpijskimi zostały Norweżki Marit Bjoergen i Ingvild Flugstad Oesterberg. Srebrny medal zdobyły Finki Aino-Kajsa Saariinen i Kerttu Niskanen, a trzecie miejsce zajęły Szwedki Ida Ingemarsdotter i Stina Nilsson.
Kolejna medalowa szansa już w sobotę. Justyna Kowalczyk wystartuje w biegu na 30 kilometrów techniką dowolną.
Aktualizacja godzina 13:00
***
Z zawodów wycofały się Ukrainki. W drugim półfinale bezpośredni awans wywalczyły Norweżki i Szwedki. W finale, który zostanie rozegrany o godzinie 12:45, oprócz czterech drużyn, które wywalczyły bezpośredni awans, zakwalifikowały się jeszcze 6 zespołów z najlepszymi czasami kwalifikacji: Rosja, USA, Niemcy, Austria, Słowenia i Szwajcaria.