Panczeniści powalczą o medale

Polska lepsza od Norwegii w łyżwiarstwie szybkim. W ćwierćfinale nasze panie o ponad 3 sekundy wyprzedziły rywalki.
Bardziej zacięta była rywalizacja mężczyzn. Nasza drużyna była szybsza o 0,41 sek.
W półfinale Polki będą się ścigać z Rosjankami. Polacy po porażce z Holendrami powalczą z Kanadyjczykami  o brąz.

Patrycja Maliszewska odpadła w ćwierćfinale short tracku na 1000 metrów. Polka zajęła w swoim biegu czwarte miejsce.

Ukraina wygrała sztafetowy bieg biathlonistek 4×6 km. Polki straciły szanse na pierwszym strzelaniu, kiedy to Krystyna Pałka spudłowała czterokrotnie. Ostatecznie zakończyły rywalizację na 10. miejscu.

Kanadyjka Marielle Thompson zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Soczi w skicrossie w narciarstwie dowolnym.  Karolina Riemen-Żerebecka została sklasyfikowana na 15. pozycji.

Żadnej z Polek nie udało się ukończyć pierwszego przejazdu alepjskiego slalomu . Z trasy wypadły Karolina Chrapek, Maryna Gąsienica-Daniel i Aleksandra Kluś.

Kanadyjczycy po raz trzeci z rzędu wywalczyli mistrzostwo olimpijskie w curlingu.

Szwedzi i Kanadyjczycy zagrają o „złoto” w turnieju hokeja na lodzie. W skandynawskim półfinale Szwedzi pokonali Finów 2:1, a Kanadyjczycy – Amerykanów 1:0.