Real jedną nogą w ćwierćfinale LM

Real Madryt praktycznie zapewnił sobie awans do ćwierćfinału piłkarskiej Ligi Mistrzów w rozegranym w środę pierwszym meczu 1/8 finału „królewscy” wygrali na wyjeździe z niemieckim Schalke Gelsenkirchen aż 6:1. Londyńska Chelsea, także w spotkaniu wyjazdowym zremisowała z Galatasaray Stambuł 1:1. Więcej szans na awans przy tym wyniku mają piłkarze Jose Mourinho, którzy rewanż rozegrają na własnym boisku, na Stamford Bridge.

Real objął prowadzenie w meczu z Schalke w 13 minucie, Karim Benzema znalazł się siedem metrów przed bramką Ralfa Fahrmanna i ze spokojem posłał piłkę do siatki. Prowadzenie zespołu włoskiego trenera Carlo Ancelottiego  podwyższył walijski skrzydłowy Gareth Bale.

W drugiej połowie swoje do wyniku dołożył Cristiano Ronaldo – portugalski pomocnik Realu w bezlitosny i dziecinny wręcz sposób ograł kameruńskiego obrońcę Joela Matipa i silnym strzałem z dość ostrego kąta uzyskał trzecie trafienie dla gości. Matip jeszcze raz dał się wyprowadzić w pole kilka minut później i po zagraniu Ronaldo czwartą bramkę dla „królewskich” strzelił Benzema.

20 minut przed końcem meczu było 0:5, gola zdobył Bale, który pokonał Fahrmanna po doskonałym podaniu Sergio Ramosa. Dzieła kompromitacji Schalke dopełnił Ronaldo, który w 89. minucie skompletował hat-trick, a nastrojów kibiców w Gelsenkirchen nie poprawił strzelony chwilę później ładny gol holenderskiego napastnika Klasa-Jana Huntelaara.

Już w 9. minucie meczu w Stambule goście prowadzili 1:0, gola dla Chelsea uzyskał Fernando Torres. Gospodarze po stracie gola zaczęli grać odważniej i ich szybsze akcje ofensywne przyniosły powodzenie w drugiej połowie – wyrównał kameruński obrońca Aurelien Chedjou.

Wyniki spotkań rozegranych 26 lutego:
Galatasaray Stambuł – Chelsea Londyn  1:1 (0:1)
Schalke 04 Gelsenkirchen – Real Madryt  1:6 (0:2)

Mecze rozegrane 25 lutego:
Zenit St. Petersburg – Borussia Dortmund 2:4 (0:2)
Olympiakos Pireus – Manchester United  2:0 (1:0)

Mecze rozegrane w dniach 18-19 lutego:
Manchester City – FC Barcelona  0:2 (0:0)
Bayer Leverkusen – Paris St. Germain   0:4 (0:3)
AC Milan – Atletico Madryt  0:1 (0:0)
Arsenal Londyn – Bayern Monachium  0:2 (0:0)

Mecze rewanżowe 1/8 Ligi Mistrzów zostaną rozegrane w dniach 11-12 oraz 18-19 marca.