Piłkarze Lechii Gdańsk pokonali Zagłębie Lubin 2:1 i awansowali na ósme miejsce w tabeli T-Mobile Ekstraklasy. Arka Gdynia nie poprawiła swej trzeciej pozycji w 1. lidze, bo tylko zremisowała 0:0 w Brzesku z Okocimskim. Koszykarze Asseco Gdynia pokonali Stabill Jezioro Tarnobrzeg 76:68 w spotkaniu Tauron Basket Ligi.

Siatkarze Lotosu Trefl Gdańsk wygrali z BBTS Bielsko 3:0 i na 10. miejscu zakończyli udział w rozgrywkach Plus Ligi.

Od zwycięstwa nad Energą AZS Koszalin 28:22 zaczęły rozgrywki play off szczypiornistki Vistalu Gdynia.

Do ekstraklasy pewnie zmierzają piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk, którzy w derbowym spotkaniu pokonali Vetrex Sokół Kościerzyna 33:20.

Polska wygrała z Rosją 27:21 w drugim dniu towarzyskiego turnieju w Lublinie.

Polscy rugbiści przegrali w Siedlcach z Mołdawią 12:21 (12:7) w meczu dywizji 1B Pucharu Narodów Europy i stracili szansę na awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg pokonali w Warszawie Marina Draganję i Mate Pavica 6:7 (1-7), 7:6 (7-4), 4:6, 7:6 (7-2), 6:4 w 2. rundzie Grupy I Strefy Euro-afrykańskiej Pucharu Davisa. Po dwóch dniach polscy tenisiści przegrywają z Chorwatami 1:2.

Piotr Kula (GKŻ Gdańsk) zajął piąte miejsce w klasie Finn w finałowych regatach Pucharu Świata 45. Trofeo Princesa Sofia rozegranych u wybrzęży Majorki.

Krzysztof Kasprzak zajął w Auckland trzecie miejsce w żużlowej GP Nowej Zelandii. Jarosław Hampel odpadł w półfinale i był siódmy w Grand Prix Nowej Zelandii. Niespodziewanie zwyciężył Niemiec Martin Smolinski przed Duńczykiem Nicki Pedersenem. Czawrte miejsce zajął zawodnik Wybrzeża Gdańsk Szwed Frederik Lindgren.