Rugbyści Lechii Gdańsk w finale Mistrzostw Polski. Teraz czekają na przeciwnika

Rugbyści Lechii Gdańsk pokonali na własnym boisku Master Pharm Budowlanych Łódź 39:10. Dzięki temu zwycięstwu awansowali do finału ekstraligi rugby. To gdańszczanie kontrolowali przebieg sobotniego spotkania, do którego przystępowali z dwu punktową zaliczką. Gracze z Łodzi głośno zapowiadali rewanż za ostanie spotkanie, gdzie Lechia nieznacznie wygrała. Pretensje kierowane były głównie do arbitrów. Jednak w sobotę łodzianom sił starczyło jedynie na 20. minut gry, kiedy pierwsze trzy punkty zdobył dla Lechii Rafał Janeczko.

Z czasem biało-zieloni powiększali swoją przewagę. Do przerwy prowadzili z Budowlanymi Łódź 25:0. W drugiej odsłonie rywali stać było na zaledwie dwa przyłożenia, jednak gdańszczanie szybko odpowiadali na ciosy gości.

Ostatecznie Lechia wygrała z Budowlanymi Łódź 39:10. Rywalem gdańszczan w finale ekstraligi będzie ktoś z dwójki Arka Gdynia-Awenta Pogoń Siedlce.