Remis Lechii, Pieszczek szósty w IMŚJ, Przybytek/Kołodziński najlepsi w nocnym wyścigu Lotto49-er

Od remisu 2:2 w Białymstoku z Jagiellonią zaczęli sezon piłkarze Lechii Gdańsk.To niezły wynik zaważywszy, że po pół godzinie i bramkach Patryka Tuszyńskiego biało-zieloni przegrywali 0:2. W doliczonym czasie pierwszej połowy kontaktowego gola strzelił Piotr Wiśniewski, a wyrównał strzałem samobójczym w 69′ Marek Wasiluk. Sensacja w Warszawie, gdzie mistrz Legia W-wa przegrał z GKS Bełchatów. Jedyną bramkę w ostatniej akcji pierwszej połowy zdobył były piłkarz Arki Gdynia – Bartosz Ślusarski.

Zwycięstwem gdańskiej załogi – Łukasz Przybytek, Paweł Kołodziński zakończył się efektowny nocny wyścig rozgrywany w ramach Lotto 49-er Grand Prix Gdynia 2014. Zawodnicy AZS AWFiS na finiszu wyprzedzili Rosjan. Po ośmiu wyścigach prowadzą Paweł Januszewski i Jacek Nowak. W niedzielę o 11.00 przy bulwarze nadmorskim kolejne wyścigi. Zakończenie regat w Infoboxie o 18.

W Irlandii dobrze spisał się Tytus Butowski. Gdynianin nie zdołał wprawdzie obronić tytułu mistrza Europy w klasie Optymist, ale czwarte miejsce zasługuje na uznanie.

Zwycięstwem gdynianina Macieja Lewandowskiego zakończył się Triathlon Gdańsk. Sukcesy w okolicach mola w Brzeźnie i ERGO Areny świętowało także Radio Gdańsk. Nasza reporterka – Anna Rębas była najlepsza w swej kategorii wiekowej i 20 w open kobiet.

Gdańszczanka Magdalena Knop zajęła ósme miejsce w szermierczych MŚ w Kazaniu. Zawodniczka Sietom AZS AWFiS Gdańsk w ćwierćfinale przegrała ze skutecznie broniącą tytułu Włoszką Arianną Errigo 6:15.

Nie będzie polskiego finału turnieju debla na tenisowym turnieju w Stambule. Klaudia Jans-Ignacik  w parze ze Słowaczką Janette Husarovą uległy w półfinale japońsko-ukraińskiemu duetowi Misaki Doi i Jelina Switolina 7:6, 3:6, 6-10.

Udział w finale już wcześniej zapewniła sobie Paula Kania, której partnerką jest Gruzinka Oksana Kałasznikowa.

Kamil Stoch już wygrywa. Nasz dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi został w Wiśle Malince złotym medalista letnich MP.

Rafał Majka nie schodzi z podium Tour de France. Wczoraj wygrał 14. etap. Dzień wcześniej był drugi.

Piotr Pawlicki wygrał we włoskim Lonigo pierwszy turniej finałowy indywidualnych mistrzostw świata juniorów na żużlu. Zawodnik Fogo Unii Leszno zgromadził w pięciu wyścigach komplet punktów – 15.
Szóste miejsce z dorobkiem 9 pkt zajął Krystian Pieszczek z Renault Zdunek Wybrzeże.

Na ścieżkę zwycięstw wrócili polscy siatkarze plażowi. Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel pokonali Brazylijczyków Emanuela Rego i Pedro Salgado 2:0 i awansowali do finału turnieju World Tour Grand Slam w Hadze.

Brazylijczycy i Amerykanie zagrają o zwycięstwo w Lidze Światowej. W meczach półfinałowych Final Six we Florencji  bez straty seta Brazylia pokonała Iran, a Stany Zjednoczone – Włochy.