Piotr Myszka w mistrzowskiej formie

Słaby i zmienny wiatr nie przeszkadza Piotrowi Myszce. Gdańszczanin wygrał u wybrzeży Santander swój pierwszy wyścig i po pięciu jest liderem klasyfikacji generalnej MŚ.
Na siódmej pozycji plasuje się sopocianin Przemysław Miarczyński. Czwarta w rywalizacji kobiet jest jego koleżanka z SKŻ ERGO Hestia Sopot – Małgorzata Białecka.
19. miejsce w pierwszym wyścigu w klasie finn zajął Piotr Kula z GKŻ Gdańsk.
Najlepsi w z Polaków w klasie 49-er Lukasz Przybytek i Pawel Kołodziński plasują się 17. pozycji.
Agnieszka Skrzypulec i Natalia Wójcik zajęły drugie miejsce w piątym wyścigu klasy 470. Polki w klasyfikacji generalnej plasują się 25. pozycji.

Mistrzostwa świata w Santander są zawodami, podczas których rozdanych zostanie połowa wszystkich kwalifikacji olimpijskich w żeglarstwie. Podobnie jak na poprzednich igrzyskach w każdej klasie dany kraj może reprezentować jeden przedstawiciel lub jedna załoga. Przepustki do Rio de Janeiro zdobywa się dla kraju, oznacza to zatem, że podczas regat olimpijskich nie musi wystartować ta osoba, która wywalczyła kwalifikację.