Lechia przegrała z Legią Warszawa. Biało-zieloni bramkę stracili w ostatnich minutach spotkania

Lechia Gdańsk po dobrym spotkaniu przegrała na wyjeździe z Legią Warszawa 0:1. Dla „wojskowych” bramkę w 87. minucie strzelił Orlando Sa.
Mimo porażki piłkarze Lechii zasługują na ogromne pochwały. Podopieczni Tomasza Untona świetnie zaprezentowali się przede wszystkim w drugiej połowie, kiedy zdominowali mistrzów Polski. Niestety nie przełożyło się to na skuteczność. Broniący się warszawiacy w końcówce spotkania wywalczyli rzut wolny. Dobre dośrodkowanie Ondreja Dudy wykorzystał Orlando Sa i Lechia nie zdołała już odrobić strat.

Doskonale w biało-zielonych barwach zadebiutował Bruno Nazario, który raz za razem popisywał się dobrymi zagraniami. Lechia dobrze wyglądała zarówno w defensywie jak i w ofensywie za sprawą aktywnego Antonio Colaka. Nie przełożyło się to jednak na bramki i Lechia musiała uznać wyższość Legii Warszawa.