Udany start kartuskich kolarzy w MP i PP

Mocnym akcentem zakończyli sezon przełajowy kartuscy zwodnicy. W dniach 17-18 stycznia niewielka grupa udała się do Koźminka na Mistrzostwa Polski LZS oraz Finał Pucharu Polski.
Rewelacyjną formę z zeszłotygodniowych MP w Bytowie podtrzymała Patrycja Lorkowska. Podczas sobotniej rywalizacji została Mistrzynią Polski zrzeszenia LZS w kategorii juniorek. Co więcej była również druga w wyścigu elity. Dobrze spisał się również Artur Sowiński w gronie juniorów, plasując się na 5. miejscu.

Jadący w tej samej kategorii Maciek Pojawa wywalczył 9. pozycję. W kategorii juniorów młodszych na 8. pozycji dojechał Kacper Wiszniewski, a 25. był Szymon Okroj. Pomimo niewielkiej liczby naszych reprezentantów, nasz klub wywalczył 4. pozycję w klasyfikacji klubowej, tracąc zaledwie 5 pkt. do drugiego miejsca. Wespół z Basztą Bytów, zajęliśmy również drugą pozycję w klasyfikacji wojewódzkiej.

Drugiego dnia rozegrano Finał Pucharu Polski. Tego dnia ponownie klasę pokazała Patrycja. Nie dość że wygrała wśród juniorek, to była również niedościgniona w wyścigu OPEN, nie dając szans starszym i znacznie bardziej utytułowanym rywalkom. W kategorii juniorów młodszych ponownie w pierwszej dziesiątce sklasyfikowany został Kacper Wiszniewski (9. miejsce). Na uwagę zasługuje 11. miejsce Szymona Okroja, dla którego był to najlepszy wynik w całym sezonie przełajowym. Lokatę z poprzedniego dnia poprawił również Artur, który wywalczył 4. miejsce. Wynik utrzymał Maciek, finiszując na 9. miejscu.

Był to nasz ostatni weekend przełajowy w tym sezonie. Teraz wracamy do dalszych przygotowań do sezonu letniego, które przerwaliśmy po świętach w celu przygotowań na Mistrzostwa Polski przełajowe. A już 1 lutego udamy się na tygodniowe zgrupowanie do Centrum Rekreacji „U Stolema” w Ostrzycach.