Gdańscy floreciści bez złota w pierwszym dniu MP do lat 20

Jeden srebrny i dwa brązowe medale zdobyli gdańscy floreciści w MP do lat 20. Tutułu nie obroniła gdańszczanka Anna Szymczak, dotychczasowa mistrzyni Polski.
Na drugim stopniu podium stanął Maciej Podralski. Zawodnik Sietom AZS AWFiS Gdańsk przegrał pojedynek finałowy z Andrzejem Rządkowskim z KSZ Wrocławianie 6:15. Na najniższym stopniu podium stanął Patryk Szulpin.

Także tylko trzecim miejscem musiała zadowolić się 17-letnia Anna Szymczak z Sietomu. Broniąca tytułu gdańszczanka przegrała w półfinale z Martyną Długosz 8:15.

Wyniki :

Ćwierćfinały:
Julia Walczyk (Zjednoczeni Pabianice) – Katarzyna Lachman (AZS-AWF Poznań) 15:4,
Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin) – Maria Vetulani (Warta Muszkieterowie Poznań) 13:12 ;
Anna Szymczak (Sietom) – Julia Lidzbarska (UKS Atena Gdańsk) 15:7,
Julia Chrzanowska (Budowlani Toruń) – Wiktoria Szewczyk (UKS Atena) 15:11