Siatkarki PGE Atomu Trefl o krok od finały Orlen Ligi

Jednego zwycięstwa brakuje siatkarkom PGE Atomu Trefl do awansu, do finału Orlen Ligi, gdzie na sopocianki czekają już siatkarki Chemika Police. Kolejny krok do awansu, podopieczne Lorenzo Micellego wykonały w środę, pokonując w trzecim spotkaniu półfinałowym Polski Cukier Muszyniankę Muszyna 3:0. Atomówki w środę dominowały rywalki pod każdym względem. Doskonale funkcjonowała zagrywka i atak najlepszej zawodniczki tego spotkania Katarzyny Zaroślińskiej. Emocji kibicom dostarczyła jedynie pierwsza w partia, w której oba zespoły walczyły punkt za punkt. Więcej zimnej krwi zachowały podopieczne Lorenzo Micellego i to one zwyciężyły tego seta do 23.

Drugą partię lepiej zaczęły Mineralne. Na pierwszą przerwę techniczną, podopieczne Bogdana Serwińskiego schodziły z trzypunktowym prowadzeniem. Atomówki miały duże problemy z odbiorem zagrywki Muszynianki. Po przerwie sygnał do ataku dała Zaroślińska, a przełomem w tej partii był błąd Katie Carter, która przekroczyła linię środkową. Od tego momentu na parkiecie dominowały już tylko sopockie siatkarki. Dzięki dobrej zagrywce i poprawie w przyjęciu, podopieczne Lorenzo Micellego na drugą przerwę techniczną schodziły z prowadzeniem 16:11. Set zakończył się pewną wygraną do 18

Trzecia odsłona była tylko formalnością ze strony sopockiego zespołu. Przez całą partię Atomówki dominowały na parkiecie i utrzymywały bezpieczną trzypunktową przewagę. Muszynianka dopiero pod koniec seta zbliżyła się na dwa punkty, lecz szybko reagował Miecelli prosząc o czas. PGE Atom Trefl wygrał tego seta do 21 i całe spotkanie 3:0.

Kolejne, czwarte już spotkanie półfinałowe w czwartek o godz. 20.