Finał Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska za nami

3 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

W miniony weekend, 4 października odbyła się finałowa edycja cyklu Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska. Był to piąty bieg tegorocznej edycji i tym samym ostatni. Na starcie stanęło ponad 330 zawodników, z czego aż 190 stanowiły dzieci. Finałowa edycja – GP Siedlce im. Antoniego Browarczyka odbyła się w Parku Bema na Siedlcach. Tym razem organizator Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk, Rada Dzielnicy Siedlce oraz IPN w Gdańsku przygotowali dla uczestników Biegu Głównego trasę liczącą 5 km – pięć pętli jednokilometrowych. Dla Juniorów przewidziana była jedna pętla, a dla kategorii dzieci młodszych i dzieci starszych przygotowano dystans 500 m. Najmłodsi uczestnicy – w kategorii Maluchów rywalizowali na dystansie 300 m.

Podczas edycji odbyły się również występy artystyczne. Wystąpiła Grupa Taneczna Fundacji Świat Wrażliwy oraz młodzi artyści ze SP nr 58 w Gdańsku, którzy zaśpiewali i zagrali na gitarach dla całej sportowej publiki, która zebrała się, żeby dopingować biegaczy.

Po wszystkich biegach odbyła się również licytacja Fundacji Mam Marzenie, podczas której zbierano na spełnienie marzenia Małgosi o pływaniu z delfinami. Podczas całego cyklu udało się zebrać 3,7 tys. zł!

Podsumowanie III sezonu Grand Prix Dzielnic Gdańska

W tym roku łączna liczba pań, które choć raz stanęły na linii startu – wyniosła 124. Natomiast panów pobiegło ponad 250. Podczas wszystkich edycji było prawie 1100 osobostartów. W kategorii 17-30 najlepszy okazał się Łukasz Stachowiak, który zdobył tyle samo punktów, co Tomasz Jankowiak – jednak miał więcej wygranych.

Wśród pań wygrała Aleksandra Grabias, która do ostatniej edycji walczyła o obronę pierwszej pozycji z Aleksandrą Centkowską. Na trzecim miejscu w tej kategorii uplasowała się Agata Masiulaniec z Biegowego Świata. Co ciekawe Agata i Biegowy Świat był sponsorem pucharów dla najlepszych w klasyfikacji generalnej.

W kategorii 31-44 zdecydowanie wygrał Łukasz Keslinke (4 wygrane), drugie miejsc zajął Krystian Jarantewicz, a na trzecim znalazł się Jerzy Trzebistowski. Wśród kobiet po raz kolejny najlepsze były siostry Tuwalskie, które zgarnęły dwa pierwsze miejsca. Trzecie miejsce osiągnęła Monika Kopczyńska.

W kolejnej kategorii 45 + najlepszy okazał się Wojciech Kozłów. Co ciekawe zawodnik ten nie wygrał ani jednej edycji Biegowego GP. Drugie miejsce przypadło Piotrowi Pietrzakowi, a trzecia pozycja trafiła ręce Krzysztofa Dutkiewicza.

Jedynej osobie, której udało się wygrać wszystkie edycje i zdobyć 125 pkt. była Anna Kacmajor i to ona po raz kolejny została zwyciężczynią w tej pięknej kategorii.

Jeśli chodzi o biegi młodzieżowe, to podczas pięciu edycji w czterech biegach przewinęło się 283 chłopców oraz 226 dziewczynek.

2 copy copy copy copy copy copy

Zaczynając od Biegu Malucha: Artur Filbrandt wygrał 4 biegi i przegonił zdecydowanie Bartłomieja Grzesiuka i Krzysztofa Czuryło. U dziewczynek rywalizację wygrała Jagoda Szembrowska przed Mileną Dancewicz oraz Mariką Szymbrowską.

W Biegu Dzieci Młodszych sprawa była dość jasna. Zwyciężyła Zosia Przechlińska przed Mają Obarzanek oraz Malwiną Markowską. Zdecydowanie najlepszym chłopakiem z czterema zwycięstwami był Franek Jelnicki. Drugie miejsce zajął Dominik Szwed przed Kacprem Wróblewskim.

Kolejna kategoria rywalizacja trzech dziewczynek: Mai Nosarzewskiej, Emilii Falkowskiej oraz Agaty Dejnakowskiej i taka kolejność ostatecznie stanęła na podium. Gorąca rywalizacja była również u chłopców. Jednak po ostatniej edycji najlepszy kazał się Oliver Białas przed Kamilem Niedźwieckim oraz Maksymilianem Wróblewskim.

Ostatni bieg to juniorzy. Tutaj wśród dziewczynek była pełna dominacja Emilii Mikszuty. Pięć zwycięstw i 125 punktów. Na kolejnych miejscach były: Michalina Nieścioruk oraz Natalia Śliwińska. Wśród chłopców triumfował Jakub Staniak przed Szymonem Gumkowskim oraz Mateuszem Orłem.

Organizatorzy składają wielkie podziękowania wszystkim osobom zaangażowanych w projekt oraz mają nadzieję na kontynuację cyklu w 2016 roku.

Szczegółowe informacje można znaleźć na bieginadzielnicach.pl.

Organizatorzy:
Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk, Rada Dzielnicy Siedlce, Instytut Pamięci Narodowej