Siatkarki PGE Atomu Trefl zaczynają rok od zwycięstwa. Pałac wraca do Bydgoszczy bez punktu

Siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot z kolejnym zwycięstwem. Podopieczne Lorenzo Micellego wygrały w hali 100-lecia Sopotu z Pałacem Bydgoszcz 3:1. Początek spotkania był jednak pod dyktando przyjezdnych, które wykorzystywały proste błędy sopocianek. Pierwszy punkt w 2016 roku zdobyła dla sopocianek Maja Tokarska, ale w pierwszym secie to Pałac dyktował warunki. W pewnym momencie bydgoszczanki prowadziły nawet różnicą siedmiu punktów (20:13), ale sopockie zmienniczki zdołały odrobić kilka punktów. Ostatecznie Atomówki uległy 19:25.

W drugiej partii gra podopiecznych Lorenzo Micellego wyglądała o wiele lepiej. Na początku drugiego seta sopocianki prowadziły 7:1. W ekipie gospodyń dobrze zaczął funkcjonować blok, a bydgoszczanki niewiele mogły zdziałać przeciwko odradzającym się wicemistrzyniom Polski. Partia zdecydowanie pod dyktando sopocianek, które zwyciężyły 25:22

Wraz z kolejnymi fragmentami meczu siatkarki z Bydgoszczy miały coraz mniej argumentów na doskonale grające siatkarki z Sopotu. W trzeciej partii pewne zwycięstwo PGE Atomu Trefl 25:17, a w czwartej, decydującej Atomówki dokończyły dzieła zniszczenia pokonując pałac 25:11 i w całym meczu 3:1.

Najlepszą zawodniczką spotkania wybrana została Katarzyna Zaroślińska zdobywczyni 18 punktów.