PGE Atom Trefl nie dał rady Chemikowi. Sopocianki przegrały w hicie kolejki Orlen Ligi

W meczu na szycie Orlen Ligi siatkarki PGE Atomu Trefl przegrały z Chemikiem Police 2:3 ( 21:25, 25:12, 21:25, 25:19, 15:12). Emocjonujące widowisko, godne starcia mistrza z wicemistrzem Polski stworzyły w Ergo Arenie siatkarki z Sopotu i Polic. Sopocianki dawano nie było tak blisko pokonania Chemika. Na zwycięstwo nad obrończyniami tytułu czekają od zeszłorocznych finałów.

SET ZA SET

W hicie zaległej 13 kolejki dwukrotnie odrabiały starty doprowadzając do remisów w setach 1:1 i 2:2. Szczególnie druga partia była popisem umiejętności podopiecznych trenera Lorenzo Micielliego, które pozwoliły rywalkom na zdobycie tylko 12 punktów. W trzecim secie nie zagrały jednak na równie wysokim poziomie i musiały walczyć o tie-break, w którym wypuściły z rąk zwycięstwo.

PRZEGRANA W TIE-BREAKU

W piątym secie Atomówki prowadziły dwoma punktami, ale Britney Cooper popełniła dwa błędy w obronie. Tie-break zakończył się porażką sopocianiek 12-15. – Jest mi przykro, że tak skończyłyśmy ten mecz. Chemik był w naszym zasięgu i zabrakło nam naprawdę niewiele. Mamy punkt, ale szczerze przyznam, że liczyłam na więcej – mówi zdobywczyni 26 punktów, Katarzyna Zaroślińska, która wczoraj obchodziła 29 urodziny.

GORZKI JUBILEUSZ

Mecz z Chemikiem był także szczególny dla Klaudii Kaczorowskiej, która po raz setny zagrała w barwach PGE Atomu Trefl. Liderką pod względem liczby ligowych występów w koszulce sopockiego klubu pozostaje Izabela Bełcik, która od tego sezonu jest zawodniczką drużyny z Polic. 35-letnia rozgrywają ma nadzieję, że jeszcze w tym sezonie wróci do Ergo Areny by zagrać przeciwko swojej byłej drużynie – Myślę, że może się tak zdarzyć, że jeszcze będziemy grali w Ergo Arenie i bardzo by się z tego powody cieszyła. Lubię tu wracać. Jak wskazuje tabela to PGE Atom Trefl jest naszym najsilniejszym konkurentem w walc o mistrzostwo. Mogą jednak obudzić się jeszcze pozostałe zespoły np. Impel – mówi.