Arka ma nowego napastnika. W Gdyni będzie grał Dariusz Zjawiński

Kolejnego wzmocnienia dokonała Arka Gdynia. Żółto-niebiescy pozyskali Dariusza Zjawińskiego. Prawie 30-letni napastnik podpisał roczny kontrakt. Jeśli przy Olimpijskie będą z niego zadowoleni, otrzyma propozycję przedłużenia umowy. Znalezienie bramkostrzelnego napastnika było jednym z priorytetów Arki przed pierwszym od pięciu lat sezonem w ekstraklasie. Zjawiński w przeszłości udowodnił, że potrafi zdobywać gole hurtowo, ale czynił to w pierwszej lidze. W ostatnich dwóch sezonach w Cracovii rozegrał w sumie 48 meczów, w których zaledwie 4 razy wpisał się na listę strzelców. Ten marny dorobek nie zniechęcił jednak działaczy gdyńskiego klubu, którzy mają w pamięci sezon 2013/2014,  kiedy to Zjawiński uzbierał 21 trafień i został królem strzelców zaplecza ekstraklasy w barwach Dolcanu. Właśnie w Ząbkach zapracował na kontrakt w Krakowie ,dokąd przeszedł wraz z trenerem Robertem Podolińskim.

Zjawiński ma na koncie mistrzostwo Polski zdobyte z Legią Warszawa. Jednak jego wkład w wywalczenie tytułu był znikomy. W sezonie 2005/2006 rozegrał w sumie 29 minut. Rok wcześniej w debiutanckim sezonie w stolicy zaliczył 80 minut w sześciu spotkaniach. Niechciany prze Łazienkowskiej spróbował jeszcze swoich sił w Odrze Wodzisław, gdzie w trakcie dwóch rund uzbierał 14 spotkań. Później na dłużej osiadł w Nowym Dworze Mazowieckim. Barwy Świtu reprezentował przez 6 lat.

W Gdyni kibice dobrze go zapamiętali. Przy Olimpijskiej 10 maja 2014 roku strzelił w Gdyni 2 gole, zapewniając Dolcanowi zwycięstwo nad Arką 2:0. W sumie jako piłkarz Dolcanu 4 razy zdobywał bramki w meczach przeciwko żółto-niebieskim.

W Arce Dariusz Zjawiński o miejsce w ataku będzie walczył z Rafałem Siemaszko, który przedłużył kontrakt o kolejny sezon  i Pawłem Abbotem, który niebawem ma złożyć podpis pod nową umową. Dla Siemaszki zbliżający się sezon będzie trzecim w Arce i drugim w ekstraklasie. Podczas rozgrywek, które dla gdynian zakończyły się spadkiem rozegrał 12 meczów i nie strzelił gola. Urodzony w Wejherowie prawie 30-letni napastnik, na Olimpijską wrócił przed poprzednim sezonem. Rozgrywki zakończył go z 7 golami w 31 meczach.

Transfer Dariusza Zjawińskiego jest czwartym, dokonanym przez Arkę w przerwie letniej. Wcześniej gdyński klub zakontraktował łotewskiego bramkarza Pavelsa Steinborsa, byłego obrońcę Bruk-Bet Termalici Nieciecza Dawida Sołdeckiego i wypożyczył z Zagłębia Lubin Adriana Błąda.