Arka gorsza od Wisły w sparingowym starciu beniaminków ekstraklasy

Piłkarze Arki Gdynia w trzecim meczu sparingowym doznali drugiej porażki. Na bocznym boisku przy Olimpijskiej przegrali z Wisłą Płock 0:3(0:2).
Na 10 dni przed inauguracją nowego sezonu ekstraklasy w Gdyni spotkały sie drużyny, które w ostatnich kilkunastu miesiącach toczyły zaciętą walkę o awans do elity. Arka w minionych rozgrywkach I ligi finiszowała przed Wisłą, ale dziś to płocczanie przeważali i wygrali zasłużenie.

Wynik spotkania w 28 minucie otworzył Dawid Sołdecki. Nowy stoper Arki trafił jednak do niewłaściwej bramki, pokonując zaskoczonego Pavelsa Steinborsa. Po niefortunnej interwencji byłego obrońcy Termalici piłka odbiła sie od słupka, a następnie wpadła do bramki.

3 minuty później goście prowadzili już 2:0. Tym razem łotewskiego bramkarza żółto-niebieskich pokonał rywal. Uczynił to Gemega, który wykorzystał kolejne nieporozumienie gdyńskiej obrony, posyłając piłkę tuż przy słupku.

Po przerwie obraz gry nie uległ wyraźnej zmianie. To nadal drużyna prowadzona przez byłego trenera i piłkarza Lechii Marcina Kaczmarka kontrolowała przebieg sparingu. W 58 minucie dla Wisły podwyższył Mikołaj Lebedyński. Jeden z czołowych strzelców poprzedniego sezonu zaplecza ekstraklasy, najpierw ograł obrońców, a następnie nie dał szans Konradowi Jałosze, który miedzy słupkami gdyńskiej bramki zastąpił Steinborsa.

Arka Gdynia – Wisła Płock 0:3 (0:2)

Bramki: Sołdecki 28′(s), Gemega 31′, Lebedyński 58′

Żółte kartki: Łukasiewicz, Szwoch

Składy:

Arka I połowa: Steinbors – Socha, Marcjanik, Sołdecki, Warcholak – Da Silva, Łukasiewicz, Sambea, Bożok – Szwoch – Zjawiński
Arka II połowa: Jałocha – Stolc, Sołdecki (60′ Marcjanik), Sobieraj, Warcholak (60′ Wojowski) – Błąd, Łukasiewicz (60′ Mosiejko), Marciniak, Yussuff – Szwoch (60′ Siemaszko) – Zjawiński (60′ Lewicki)

Wisła Płock: Kiełpin – Stefańczyk (68′ Sielewski), Bozić (75′ Byrtek), Szymiński, Stępiński, Rogalski (75′ Wlazło), Furman (75′ Mroziński), Gemega (60′ Łukowski), Reca (60′ Kun), Iliev (75′ Drozdowicz), Lebedyński (60′ Kante).

W minioną niedzielę Arka wygrała sparing z rumuńskim Vitorulem Constanca 2:1. W pierwszej grze kontrolnej, która odbyła się w Ostródzie podopieczni trenera Grzegorza Nicińskiego przegrali z Lechem Poznań 0:1.

Jutro o 17.00 piłkarze spotkają się kibicami podczas prezentacji w Centrum Riviera, a we wtorek zostaną poddani próbie generalnej przed startem ligi. Rozegrają ostatni sparing z Gryfem Wejherowo.