Diego Costa znowu strzela – Hiszpania liderem eliminacji do mundialu

Piłkarze z Kosowa zdobyli pierwsze punkty w eliminacjach MŚ, Diego Costa znowu strzela dla reprezentacji, Polacy straty z Kazachstanu będą w październiku odrabiać na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Reprezentacja Danii, po golu Christiana Eriksena, wygrała 1:0 z Armenią i zajmuje pierwsze miejsce w tabeli grupy E. W innym meczu Rumunia zremisowała z Czarnogórą, a gole zdobywano w ostatnich minutach. Polacy limit strat wykorzystali i teraz muszą pokonać Danię i Armenię. Oba mecze odbędą się na Stadionie Narodowym 8 i 11 października. Tegoroczne mecze eliminacyjne zakończymy 11 listopada w Rumunii.

Gareth Bale strzela, Walia wygrywa

Reprezentacja Walii pokonała Mołdawię 4:0. Półfinaliści Mistrzostw Europy potwierdzili dobrą formę. Dwie bramki zdobył Gareth Bale. Po fatalnym występie na francuskich boiskach do formy wracają Austriacy, którzy pokonali Gruzję 2:1. Wyniki grupy D uzupełnia remis Serbii z Irlandią.

W grupie F obyło się bez niespodzianek. Anglia ograła Słowację 1:0, a Szkocja nie dała szans Malcie, wygrywając 5:1. W trzecim spotkaniu Litwa zremisowała ze Słowenią, a jedną z bramek zdobył zawodnik Jagiellonii Białystok Fiodor Černych.

Powrót Diego Costy

Nie zawiedli faworyci grupy G. Włosi pewnie wygrali z Izraelem, zdobywając trzy bramki. Nastroje swoim kibicom poprawili również Hiszpanie, którzy rozgromili Liechtenstein 8:0. Był to pierwszy mecz o punkty pod wodzą trenera Julena Lopeteguiego. Dwie bramki zdobył wracający do kadry Diego Costa.

Albania pokonała Macedonię 2:1. Mecz został przerwany przy remisie w 77 minucie z powodu zalania murawy. Spotkanie dokończono we wtorek, a zwycięską bramkę zdobył były zawodnik Jagiellonii Bekim Balaj. Albańczyk w sezonie 2013/2014 zmarnował w końcówce ostatniego meczu sezonu zasadniczego doskonałą okazję dla Jagiellonii, dzięki czemu Lechia Gdańsk dostała się do grupy mistrzowskiej i zajęła czwarte miejsce na koniec rozgrywek.

Pierwszy punkt Kosowa

Kosowo zdobyło pierwszy w historii punkt w eliminacjach, dzięki remisowi z Finlandią. Gola dla gości zdobył Valon Berisha. Wcześniej prowadzenie Finom dał znany z polskiej ekstraklasy Paulus Arajuuri. W meczu zagrał również Kasper Hämäläinen. W pozostałych spotkaniach grupy I Chorwacja podzieliła się punktami z Turcją, a Ukraina z Islandią. Każdy z meczów zakończył się rezultatem 1:1.

Porażka mistrze Europy, remis wicemistrza

Francja z Białorusią na wyjeździe zdołała tylko bezbramkowo zremisować. Szwecja z Holandią osiągnęła wynik 1:1. Bułgaria przegrywała z Luksemburgiem 1:2, by zwyciężyć 4:3. Od wyjazdowej porażki ze Szwajcarią 0:2 zaczęli rozgrywki w gr. B Portugalczycy. Andora uległa Łotwie 0:1, a Węgrzy na Wyspach Owczych zaledwie zremisowali 0:0.