Arka gra o 1/4 PP. Czy gdynianie wyciągną wnioski po porażce Lechii?

Piłkarze Arki Gdynia wybrali się do Ostrowca Świętokrzyskiego po awans do ćwierćfinału Pucharu Polski.  Na drodze beniaminka Lotto Ekstraklasy stanie dziś lider III ligi.
Piłkarze Arki Gdynia są zdecydowanym faworytem starcia z KSZO 1929, ale specyfika  Pucharu Polski polega na tym, że teoretycznie silniejsze zespoły nierzadko zawodzą. Żółto-niebiescy powinni wyciągnąć wnioski z porażki Lechii w Niepołomicach i rozstrzygnąć rywalizację w Ostrowcu Świętokrzyskim, bez konieczności rozgrywanie dogrywki i konkursu rzutów karnych.

PP SZANSĄ DLA REZERWOWYCH

W meczu z KSZO swoją szansę na pewno dostaną rezerwowi.  Decyzją trenera Grzegorza Nicińskiego w Gdyni zostali Antoni Łukasiewicz, Miroslava Bożok, Dawid Sołdecki i Dariusz Zjawiński. To oznacza, że w większym wymiarze czasowym może zagrać Paweł Abbott, który po wyleczeniu kontuzji na razie rozegrał tylko  kwadrans w wyjazdowym spotkaniu Lotto Ekstraklasy w Kielcach.  Na występ od pierwszej minuty liczy także Rafał Siemaszko, które we wcześniejszych spotkaniach PP zawsze wychodził w pierwszym składzie. Roszady można spodziewać się także miedzy słupkami. W ekstraklasie świetnie spisujący się Konrad Jałocha nie pozwala Pavelsovi Steinborsowi zbliżyć się do gdyńskiej bramki, ale w Pucharze Polski to Łotysz  do tej pory rozegrał wszystkie mecze.

NIEKORZYSTNY BILANS

Arka udział w tegorocznej edycji PP rozpoczęła od wyjazdowego zwycięstwa 4:1 z Romintą Gołdap. W drugiej rundzie gdynianie wymęczyli zwycięstwo w Zambrowie nad Olimpią. Gola na wagę awansu w 90 minucie zdobył Marcus.

– Na pewno nie odpuścimy. To jest Puchar Polski. Chcemy wygrywać w każdym meczu, mówi Brazylijczyk którego gol zapewnił w ostatniej kolejce Lotto Ekstraklasy zwycięstwo Arce nad Cracovią.

Ogólny bilans spotkań Arki z KSZO jest korzystny dla gdynian. W Pucharze Polski to jednak zespół z Ostrowca wygrał wszystkie 3 dotychczasowe spotkania z żółto-niebieskimi. W bieżącej edycji PP KSZO  odprawiło z kwitkiem Pogoń Siedlce i Raków Częstochowa.

KSZO PRZED HISTORYCZNĄ SZANSĄ

W przypadku wyeliminowania Arki dla KSZO awans do ćwierćfinału będzie największym osiągnięciem w 90-letniej historii w PP.  Drużyna z Ostrowca Świętokrzyskiego najlepszy okres miała w latach  1997-2003 kiedy rozegrała 3 sezony w ekstraklasie.

NIEPOKONANI NA WŁASNYM STADIONIE

Aktualnie KSZO przewodzi trzeciej lidze.  W grupie IV tych rozgrywek zespół prowadzony przez trenera Tadeusza Krawca jest niepokonany na własnym boisku.  Najlepszym strzelcem drużyny z dorobkiem 5 goli (2 w PP) jest były napastnik Arki Łukasz Jamróz.

Początek meczu KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski- Arka Gdynia o 17.30.