Siatkarze musieli uznać wyższość mistrzów Polski. Komplet punktów ZAKSY

Bardzo wyrównane spotkanie obejrzeli w Ergo Arenie kibice siatkarzy Lotosu Trefla Gdańsk. Podopieczni Andrea Anastasiego musieli jednak uznać wyższość mistrzów Polski – ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i ostatecznie przegrali 1:3. Dla gdańskich siatkarzy starcie z mistrzem Polski było spotkaniem inaugurującym sezon przed własną publicznością. Lotos Trefl wrócił do Gdańska opromieniony dwoma zwycięstwami, ale siatkarzy włoskiego szkoleniowca czekało ciężkie zadanie. Do Ergo Areny przyjechał bowiem mistrz Polski, który początku sezonu Plus Ligi nie mógł zaliczyć do udanych.

FAWORYCI Z GDAŃSKA

Lotos Trefl, mimo, że w rywalizacji z mistrzem Polski, był faworytem spotkania z ZAKSĄ. Za siatkarzami Lotosu Trefl przemawiał choćby fakt, że z kędzierzynianami nie przegrali od czterech spotkań. Niestety gdańszczanie nie rozpoczęli dobrze niedzielnego spotkania. Na zagrywce w ekipie gości szalał Mateusz Bieniek i już na początek ZAKSA wyszła na prowadzenie 5:0. Potem Lotos Trefl potrafił odrobić straty, ale sił i możliwości starczyło do stanu 13:14. Potem mistrzowie Polski mieli już całkowitą kontrolę nad pierwszą partią i wygrali 25:18.

POKAZ SIŁY

Gdańszczanie świetnie zagrali w drugiej odsłonie. Przez niemal cały set utrzymywali dwupunktową przewagę wypracowaną na początku. ZAKSA popełniała proste błędy, a te z łatwością wykorzystywali gdańszczanie, którzy wygrali druga partię 25:21 i wyrównali stan meczu.

ZABRAKŁO SKUTECZNOŚCI

Dwie kolejne partie, to już zwycięstwa kędzierzynian. Lotos może jednak pluć sobie w brodę, gdyż w trzeciej partii drużyna Anastasiego powinna zwyciężyć. Po ataku Mateusza Miki z lewego skrzydła gdańszczanie prowadzili 24:23, ale po dwóch nieudanych atakach Miki (w antenkę i blok) Lotos Trefl przegrał 24:26. Podobny przebieg miał czwarty, decydujący set. Punkt za punkt drużyny grały do praktycznie samego końca seta. W niej więcej zimnej krwi zachowali mistrzowie Polski, którzy wygrali 25:23 i całe spotkanie 3:1.