Fantastyczna gra w czwartym secie i pewne zwycięstwo Atomu Trefla Sopot

Atom Trefl Sopot wygrał z Pałacem Bydgoszcz 3:1. Sopocianki fantastycznie zagrały zwłaszcza w ostatnim secie, w którym odrobiły sześć punktów straty i zwyciężyły 25:21.

Atom Trefl bardzo dobrze rozpoczął mecz. Od początku pierwszego seta sopocianki dominowały na parkiecie i od razu wypracowały sobie przewagę kilku punktów. Zwycięstwo w tej partii nie było zagrożone ani przez moment, a skutecznym atakiem zakończyła ją Magda Damaske.

W drugim secie lepiej grały siatkarki z Bydgoszczy, które długo prowadziły, ale Atom doprowadził do remisu 17:17. Gra toczyła się punkt za punkt, ale gdy na tablicy wyników pojawił się rezultat 23:23 więcej zimnej krwi zachowały bydgoszczanki. Magda Jagodzińska najpierw trafiła w boisko, a w kolejnej akcji obiła blok i doprowadziła do remisu.

W trzeciej partii siatkarkom Atomu zabrakło doświadczenia i o zwycięstwo musiały drżeć do samego końca. Sopocianki prowadziły różnicą pięciu punktów (19:14), ale pozwoliły rywalkom wrócić do gry i doprowadzić do remisu 24:24. Tym razem wojnę nerwów lepiej wytrzymały „Atomówki”, które wygrały 28:26.

Czwartą część meczu znakomicie rozpoczęły gospodynie, które prowadziły 7:1. Po chwili przyjezdne wróciły do dobrej gry z wcześniejszych fragmentów spotkania i zaczęły sukcesywnie odrabiać straty. Do remisu doprowadziły za sprawą Justyny Łukasik. Od stanu 17:17 Atom dał rywalkom zdobyć tylko cztery punkty i zakończył spotkanie wygrywając seta 25:21.

Kolejne dwa spotkania „Atomówki” również rozegrają na wyjeździe. Najpierw we Wrocławiu z Impelem, a następnie pojadą do Legionowa. Na domowy mecz sopockiej drużyny kibice będą musieli czekać do 15 lutego. Do Trójmiasta przyjedzie Developres SkyRes Rzeszów.

Pałac Bydgoszcz – Atom Trefl Sopot 1:3 (16:25, 25:23, 26:28, 21:25)