Wielki sukces zawodnika z Kościerzyny. Marcin Łukowicz potrójnym medalistą Pucharu Świata

17554883 972969906138140 553688211 n

Ogromny sukces zawodnika UKS Manta Kościerzyna Marcina Łukowicza. Podczas zawodów Pucharu Świata w pływaniu we Włoszech, zdobył trzy medale i został najlepszym Polakiem wśród 428 zawodników z całego świata. Zawody odbyły się w ubiegły weekend w Lignano Sabbiadoro we Włoszech. Zawodnik UKS Manta Kościerzyna Marcin Łukowicz zdobył podczas drugiej rundy w pływaniu w płetwach trzy medale: dwa srebrne i jeden brązowy.

POKONAŁ ZAWODNIKÓW Z CAŁEGO ŚWIATA

W zawodach uczestniczyło 428 zawodników z 88 klubów z całego świata. Startowali w dwóch grupach wiekowych: senior i junior. Każdy w trzech obowiązkowych konkurencjach. Polskę reprezentowały kluby z Chodzieży, Jastrzębia Zdroju, Torunia i Olecka.

Najlepszym Polakiem został Marcin Łukowicz. Zuzanna Rzepka z KS Nautilus Jastrzębie Zdrój, która też zdobyła trzy medale, została najlepsza Polką.

Marcin Łukowicz jest zawodnikiem Uczniowskiego Klubu Sportowego Manta Kościerzyna, tegorocznym podwójnym rekordzistą Polski na dystansie: 50 i 100 BF. W lutym otrzymał powołanie do kadry narodowej na Mistrzostwa Świata Juniorów do Tomska w Rosji.