Chojniczanka liderem jesieni w 1 lidze! Drutex-Bytovia w drugiej połowie stawki

Chojniczanka Chojnice wygrała w Olsztynie 1:0 i drugi rok z rzędu „przezimuje” na pozycji lidera Nice 1 Ligi. Drutex-Bytovia z kolei zremisowała 1:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała i w najgorszym wypadku zajmie 11 pozycję na półmetku rozgrywek.

„Chojna” na prowadzenie wyszła już w 6. minucie. Emil Drozdowicz otrzymał piłkę w polu karnym Stomilu i mocnym strzałem pokonał Skibę. Po stracie bramki gospodarze ruszyli do ataków. Najpierw domagali się rzutu karnego za zagranie ręką, a chwilę później Grzegorz Lech minimalnie pomylił się przy uderzeniu z dystansu.

SKROMNA WYGRANA

W 77. minucie Jakub Bąk miał idealną sytuację, aby nie pozostawić wątpliwości, że to Chojniczance należą się trzy punkty. Napastnik jednak w sytuacji sam na sam okazał się gorszy od Piotra Skiby. W doliczonym czasie gry Tanczyk ograł jednego z obrońców i uderzył na bramkę gości, jednak został zablokowany. Ostatnie słowo należało do… Piotra Skiby, który w ostatniej akcji uratował Stomil od straty drugiego gola.

Tym samym Chojniczanki drugi rok z rzędu do rundy wiosennej będzie przygotowywać się, jako lider Nice 1 Ligi. Czy tym razem w Chojnicach wszystko potoczy się po ich myśli, aby w czerwcu cieszyć się z awansu do Lotto Ekstraklasy?

NIESMAK W BYTOWIE

Po wygranej w Olsztynie Drutex-Bytovia chciała przypieczętować zakończenie rundy kolejnymi trzema punktami. W związku z dużymi opadami deszczu zarówno bytowiacy, jak i gracze Podbeskidzia nie stworzyli wielkiego widowiska. Piłka często zatrzymywała się w najmniej spodziewanych momentach i utrudniała grę. Goście na prowadzenie wyszli w drugiej połowie po rzucie rożnym, kiedy to Sabala ładnym strzałem głową pokonał Witana.

„Czarne Wilki” do wyrównania doprowadziły w ostatnich minutach. Sławomir Duda dośrodkował w pole karne, a tam walkę w powietrzu wygrał Orlande Kpassa, który zdobył swoją pierwszą bramkę w Nice 1 Lidze. Remis nie zadowolił żadnej z drużyn, bo obie nadal znajdują się w dolnej strefie tabeli. Co ciekawe, to już trzeci raz, kiedy Drutex-Bytovia na zapleczu ekstraklasy po 19 meczach ma na swoim koncie 24 punkty!