Wreszcie gładko na wyjeździe. Basket 90 Gdynia pokonał Ostrovię i walczy o jak najwyższą pozycję

Ostatni wyjazdowy mecz sezonu zasadniczego pewnie na swoją korzyść rozstrzygnęły koszykarki Basketu 90 Gdynia. Podopieczne Gundarsa Vetry pokonały Ostrovię Ostrów Wielkopolski 88:55. Dobrą dyspozycję ponownie pokazała amerykańska rozgrywająca Kahleah Copper, która rzuciła 21 punktów. Już praktycznie od końca drugiej kwarty, przewaga zawodniczek z Pomorza była bezdyskusyjna i trener przyjezdnych postanowił dać kilka minut więcej na parkiecie zawodniczkom rezerwowym. Nieźle zaprezentowała się choćby Aneta Kotnis, która zdobyła 7 punktów.

BEZDYSKUSYJNIE I WYSOKO

Przewaga była bezapelacyjna i od drugiej kwarty oscylowała wokół 20 punktów. Skorzystała na tym Victoria Jankoska, która zagrała więcej i odpłaciła się aż 21-punktową zdobyczą, na co złożyły się aż trzy celne „trójki”. Jedyne co nie zadowala, to skuteczność w rzutach za trzy. 8/24 przy tak grających rywalkach to wynik niesatysfakcjonujący.

WALCZĄ O POZYCJĘ

Przed koszykarkami Basketu 90 jeszcze jeden mecz u siebie. Przeciwniczkami będą zajmujące 4. miejsce koszykarki CCC Polkowice. Gdynianki dużo wcześniej zapewniły sobie awans do fazy play-off, ale rozstrzyga się miejsce, na którym ukończą rundę zasadniczą. Na razie podopieczne trenera Vetry piastują 6. pozycję, ale równie prawdopodobne jest zajęcie 8. lokaty.