Triumf STK Czarnych Słupsk. Kolejne zwycięstwo może dać im awans do półfinału pierwszej ligi

Koszykarze STK Czarni Słupsk coraz bliżej półfinału Mistrzostw Polski pierwszej ligi. W trzecim meczu fazy play-off słupszczanie rozgromili WKK Wrocław na wyjeździe 99-73. W rywalizacji do trzech zwycięstw jest 2-1 dla Czarnych.

Czarni trafili w meczu aż siedemnaście z dwudziestu ośmiu rzutów za trzy punkty, nie dając szans gospodarzom na przejęcie kontroli nad spotkaniem. Słupszczanie prowadzili przez ponad 36 minut meczu, kontrolując przebieg gry. Na każdą skuteczną akcję gospodarzy odpowiadali celnym rzutem, ale przede wszystkim zdołali zatrzymać WKK Wrocław obroną.

CELNE RZUTY

W czasie dwóch kwart STK Czarni Słupsk stracili tylko 37 punktów, zdobywając aż 52. Świetnie z ławki zagrali Hubert Wyszkowski – 21 punktów – najlepszy strzelec meczu i doświadczony Łukasz Seweryn, który trafił cztery z pięciu rzutów za trzy punkty notując w sumie 14 punktów. Wojciech Jakubiak dołożył cztery trójki w dziewięciu próbach, a Patryk Pełka cztery trafienia w sześciu próbach za trzy.

CZY BĘDZIE AWANS?

Wrocławianie nie odpowiedzieli na seryjne trafienia Czarnych Słupsk i od połowy czwartej kwarty było jasne, że ten mecz może się skończyć tylko zwycięstwem gości. Najlepszy strzelec WKK Wrocław Jakub Patoka zdobył tylko cztery punkty.

STK Czarni Słupsk prowadzą w ćwierćfinale z WKK Wrocław 2-1. Mecz numer cztery w niedzielę 14 kwietnia. Zwycięstwo da Czarnym awans do półfinału pierwszej ligi.