Wyścig pływacki dookoła sopockiego mola bez barier. Najstarszy uczestnik miał 89 lat. I nie był ostatni

Hanna Bakuniak i Hubert Woźniak wygrali na sopockiej plaży pływacki cykl Ziaja Cup. Oboje byli najszybsi w ostatnim – trzecim wyścigu dookoła mola. Woźniak został jednak zdyskwalifikowany za ominięcie przedostatniej boi. Cienia złudzeń rywalkom nie pozostawiła bydgoszczanka, która wygrała wszystkie 3 wyścigi.

REKORD FREKWENCJI

Wielkie emocje towarzyszyły finałowym zmaganiom miłośników pływania podczas finałowego wyścigu pływackiego dookoła mola Ziaja Cup 2019, kończącego jubileuszową – 20 edycję tej imprezy. Na starcie stanęła rekordowa liczba 192 amatorów pływania. Przedział wieku był imponujący, bo od 9 do 89 lat.

PECH ZWYCIĘZCY

Najszybszym okazał się Hubert Woźniak, ale okazało się, że nie ominął on prawidłowo jednej z boi i musiał zostać zdyskwalifikowany. Jednak jego zwycięstwo w inauguracyjnym wyścigu i drugie miejsce sprzed tygodnia dało mu pierwsze miejsce w końcowej klasyfikacji. Hubert w tym roku rozpoczął starty na otwartych wodach, a sopocka impreza posłużyła mu jako forma treningu startowego przed mistrzostwami Polski na otwartym akwenie. Na mecie powiedział nam, że z każdym startem lepiej sobie radził w morskiej rywalizacji i że na pewno za rok przyjedzie do Sopotu na kolejny cykl.

Wśród kobiet bezkonkurencyjną okazała się Hanna Bakuniak, która zwyciężała we wszystkich trzech wyścigach. Specjalizująca się w pływaniu długodystansowym i pływaniu w lodowatej wodzie była odkryciem sopockiej imprezy.