Rumuńsko-białoruski duet daje Arce zwycięstwo. Gdynianki wciąż niepokonane w lidze

Nie było niespodzianki w meczu koszykarek Arki Gdynia z Widzewem Łódź. Gospodynie z Trójmiasta tylko w drugiej kwarcie zgubiły koncentrację, by w pozostałych częściach meczu wyraźnie zdominować rywalki. W sumie aż 40 punktów zdobył w Arce duet Mariya Papova – Angelika Slamova. Arka wygrała 89:63.
Wygrana wyraźnie pierwsza kwarta przez Arkę, wpłynęła na koncentrację w kolejnej odsłonie. Po osiągnięciu przewagi 10 punktów na koniec tej części gry, w drugiej kwarcie nadspodziewanie dobrze radziły sobie widzewianki, wygrywając 26:17.

Po przerwie Arka wróciła do dobrej gry z pierwszej kwarty, a do budowania przewagi zmobilizowały się liderki zespołu – trafiająca rzuty trzypunktowe Angelika Slamova i dorzucająca swoje zdobycze spod kosza Mariya Papowa. Po celnym rzucie Slamovej, przewaga Arki wzrosła do ośmiu punktów, a wynik 58:50 pozwolił nieco odetchnąć z ulgą. W tej części gry przewaga jeszcze wzrosła, by na początku czwartej części wynosić już 12 punktów – 67:55.

DOBRY FINISZ

Czwarta kwarta zaczęła się od serii 6 punktów z rzędu zdobytych przez Arkę. Wszystko w grze faworytek wróciło do normy, raz po raz punktowały wspomniane wcześniej Białorusinka Papova i Rumunka Slamova, które łącznie zdobyły 40 punktów. Zrezygnowanym łodziankom pod koniec meczu zabrakło determinacji, by choćby zmniejszyć rozmiary porażki. Ostatecznie Arka wygrała 26-punktami 89:63 i nadal jest niepokonana w Ekstraklasie koszykarek.