Komitet Wykonawczy Światowej Agencji Antydopingowej jednogłośnie zarekomendował Międzynarodowemu Komitetowi Olimpijskiemu nałożenie na Rosję kary czteroletniej dyskwalifikacji ze światowych imprez sportowych. Wszystko wskazuje na to, że wniosek, który wypłynął z Lozanny, zostanie przyjęty przez MKOl. Jeśli tak się stanie, rosyjscy sportowcy nie będą mogli rywalizować pod swoją flagą podczas igrzysk olimpijskich – letnich w Tokio w 2020 roku oraz zimowych w Pekinie w 2022 roku. Dodatkowo, piłkarska drużyna narodowa nie będzie mogła wystąpić jako reprezentacja Rosji podczas mistrzostw świata w 2022 roku w Katarze.
O SYROPIE SŁYSZAŁEM
Syrop przeciwkaszlowy i miękkie narkotyki to dopingowe tematy, z którymi spotykał się w czasie swojej zawodowej kariery Radosław Michalski. Prezes Pomorskiego ZPN i były reprezentant Polski jest zaskoczony decyzją o wykluczeniu piłkarskiej reprezentacji Polski z mundialu w Katarze. Przypadki używania narkotyków są znane. Najsłynniejszym piłkarzem, który z tego powodu miał problemy, był Diego Maradona.
Głośno było także o niedozwolonym wspomaganiu w reprezentacji olimpijskiej, którą Janusz Wójcik doprowadził do wicemistrzostwa w Barcelonie w 1992 roku. Niczego jednak nie udowodniono.
JEDENASTKA 100-LECIA PZPN
Bramkarz Józef Młynarczyk, obrońcy Łukasz Piszczek, Władysław Żmuda, Jerzy Gorgoń i Antoni Szymanowski, pomocnicy Henryk Kasperczak, Kazimierz Deyna i Zbigniew Boniek oraz napastnicy Grzegorz Lato, Robert Lewandowski i Włodzimierz Lubański znaleźli się w „11” stulecia PZPN.
– Siedmiu piłkarzy to Orły Górskiego, których osiągnięcia trudno przecenić. Pewne wątpliwości można mieć przy obsadzie pozycji bramkarza. Podobnie jak Tomaszewski opuścił galę, gdy dowiedział się, że zabrakło dla niego miejsca między słupkami. Wątpliwości pojawiają się także przy nazwiskach Andrzeja Szarmacha i Jakuba Błaszczykowskiego – mówił w radiowej Dogrywce Radosław Michalski.
Posłuchaj całej rozmowy z Radosławem Michalskim:
Włodzimierz Machnikowski