Przerwano mecz Dania – Finlandia. Trwa reanimacja piłkarza

Mecz mistrzostw Europy Dania – Finlandia w Kopenhadze został przerwany po nagłym zasłabnięciu piłkarza gospodarzy Christiana Eriksena. 29-letni zawodnik Interu Mediolan był długo reanimowany na murawie, a potem zniesiono go na noszach. Ratownikom asystowali pozostali reprezentanci Danii.

Do zdarzenia doszło około 43. minuty spotkania przy stanie 0:0. Eriksen bez żadnego kontaktu upadł na boisko i od razu stracił przytomność. Pojawiły się służby medyczne i po chwili rozpoczęła się akcja ratunkowa.

AKTUALIZACJA 19:30

Duńczyk, który nagle zasłabł w trakcie meczu grupowego mistrzostw Europy z Finlandią miał atak serca, ale żyje i jest przytomny – poinformowała telewizja DR1. 29-letni zawodnik Interu Mediolan był długo reanimowany na boisku. Potem został przewieziony do szpitala. Jego stan jest stabilny.

Mecz został przerwany, ale spiker poinformował kibiców, żeby pozostali na miejscach. Nie ma jeszcze decyzji w sprawie przełożenia lub wznowienia spotkania. Odbywa się teraz kryzysowe spotkanie, w którym uczestniczą przedstawiciele UEFA, obu drużyn i sędziów. Kolejne informacje mają być znane o godz. 19.45.

AKTUALIZACJA 20:15

Mecz piłkarskich mistrzostw Europy Dania – Finlandia zostanie wznowiony o 20:30.