Niemcy na testach w Lechii. Drużyna wygrywa sparing ze Stomilem Olsztyn

Zwycięstwem 2:0 zakończył się sparing Lechii ze Stomilem Olsztyn. W biało-zielonych barwach wystąpili testowani zawodnicy z Niemiec. Gole zdobyli Kristers Tobers w pierwszej, oraz Flavio Paixao w drugiej połowie. Dla trenera Piotra Stokowca istotne znaczenie ma forma testowanych piłkarzy – Niemców Timura Gayreta i Kingsleya Sarpeta. Portal lechia.net, który miał w Gniewinie swojego wysłannika, donosi, że lepiej spisał się Sarpet, który oddał parę groźnych strzałów. Obaj zawodnicy grali po 45 minut.

KIM SĄ TESTOWANI NIEMCY

Kinglsey Sarpei to 18-letni wychowanek Bayeru Leverkusen. Jest środkowym napastnikiem, ale może grać również na obu skrzydłach. W poprzednim sezonie występował w młodzieżowych drużynach macierzystego klubu, w tym w juniorskiej Lidze Mistrzów. Timur Gayret ma z kolei 22 lata, ostatnie miesiące spędził w rezerwach Herthy Berlin, gdzie występował w środku pomocy i na skrzydłach.

Dla  biało-zielonych był to trzeci zwycięski sparing podczas przygotowań do kolejnego sezonu. Wcześniej wygrali z Lechem Poznań 1:0 i Rakowem Częstochowa 4:2, oraz przegrali z Legią Warszawa 2:3.