Iga Świątek traci szansę na indywidualny medal. Świetny występ Piotra Myszki. Polscy siatkarze ze zwycięstwem [PODSUMOWANIE 4. DNIA IO W TOKIO]

Bardzo dobry start w w klasie RS:X zaliczył Piotr Myszka. Zofia Noceti-Klepacka poniosła za to duże straty. Polscy siatkarze triumfowali w meczu z Włochami, a Julia Kowalczyk otarła się o medal w judo.  Piotr Myszka w żeglarstwie w klasie RS:X rozpoczął poniedziałkowy start w świetnym stylu. Polak zajął trzecie miejsce w czwartym wyścigu, co dało mu czwarte miejsce w klasyfikacji ogólnej. Po trzecim wyścigu, który nie był najlepszy w wykonaniu Polaka, spadł na szóste miejsce i ma na ten moment 30 punktów, tyle samo, co piąty Yoav Cohen z Izraela.

Gorzej wypadła Zofia Noceti-Klepacka. Polka dwa razy zakończyła wyścigi na 16. pozycji, a w starcie wyścigu była dziewiąta. W klasyfikacji generalnej Klepacka jest dopiero dziewiąta, a do podium traci już 28 punktów.

Magdalena Kwaśna najpierw zakończyła wyścig na 18. miejscu, a w drugim poniedziałkowym wyścigu żeglowała w okolicach podium. Końcówka nie poszła jednak po jej myśli i dopłynęła do mety jako jedenasta. W klasyfikacji generalnej zajmuje 14. pozycję z dorobkiem 37 punktów.

W strzelectwie Aleksandra Jarmolińska nie przeszła eliminacji. Polka zdobyła 114 punktów, co dało jej 19. miejsce w turnieju.

Koniec marzeń Igi Świątek o indywidualnym medalu IO w Tokio. Polka po wyrównanym spotkaniu uległa Hiszpance Pauli Badosie 3:6, 6:7(4). Iga nadal ma jednak szansę na medal w rozgrywkach mieszanych, w których wystąpi w duecie z Łukaszem Kubotem.

Polscy siatkarze pewnie pokonali Włochów w trzech setach, dzięki czemu zapisali na swoje konto cenne punkty. Zwycięstwo z reprezentacją Włoch było o tyle ważne, że w poprzednim spotkaniu, otwierającym turniej siatkówki, biało-czerwoni ulegli reprezentacji Iranu. Dzięki tej wygranej pozostajemy w grze.

W judo Julia Kowalczyk otarła się o medal, zabrakło jej jednak odrobiny szczęścia. Rywalizację Polka rozpoczęła od 1/16 finału, gdzie mierzyła się z reprezentantką Węgier Hedvig Karakas. Kowalczyk awansowała dalej już po dwóch minutach. W 1/8 finału 23-latka zmierzyła się z Telmą Monteiro z Portugalii. Ostatecznie reprezentantka Portugalii otrzymała trzy kary shido, dzięki czemu to Polka odniosła zwycięstwo. Następną rywalką Julii Kowalczyk była mistrzyni świata, Kanadyjka Jessina Klimkait. Po kilkudziesięciu sekundach sędziowie ogłosili trzymanie. Polka nie dała rady odepchnąć swojej rywalki i ostatecznie przegrała. Mimo porażki Kowalczyk miała nadal szansę na medal dzięki walce w repasażach.

Starcie w repasażach przeciwko Eteri Liparteliani z Gruzji doszło do dogrywki. W czwartej minucie dogrywki Gruzinka zdobyła punkt i wygrała starcie, pozbawiając Polkę szans na brązowy medal.

Szanse na medal w tenisie stołowym straciła również Li Qian. Polka chińskiego pochodzenia przegrała mecz drugiej rundy. Lepsza od mistrzyni Europy z 2018 roku okazała się Australijka Jian Fang Lay. Mecz zakończył się wynikiem 4:2.

Joanna Łochowska zakończyła grupę B na pierwszym miejscu w olimpijskiej rywalizacji w podnoszeniu ciężarów w kat. 55 kg. W rwaniu uzyskała 84 kg, w podrzucie – 102, a w dwuboju – 186 kg.

W kolarstwie górskim w Cross-country mężczyzn 19. miejsce na 38. startujących uzyskał Bartłomiej Wawak.

17-letni Krzysztof Chmielewski awansował do półfinału zawodów na 200 metrów stylem motylkowym mężczyzn. W następnym etapie turnieju Polak popłynie w nocy polskiego czasu.