Gole młodzieżowców dały Arce zwycięstwo w sparingu na Narodowym Stadionie Rugby

W drugim meczu sparingowym przed wznowieniem rozgrywek ligowych Arka pokonała Olimpię Elbląg 2:1. Ryszard Tarasiewicz sprawdził formę łącznie 22 zawodników, w tym młodzieżowców, takich jak Mateusz Stępień i Kacper Skóra, którzy swoimi trafieniami przynieśli żółto-niebieskim wygraną.

Mimo nie najlepszych warunków pogodowych, Arka rozegrała mecz sparingowy z II-ligową Olimpią Elbląg na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza błyskawicznie wyszli na prowadzenie, a to za sprawą gola zdobytego przez Mateusza Stępnia, który trafił do bramki rywali już w 6. minucie meczu. Żółto-niebiescy wyglądali w pierwszej połowie dużo lepiej od przeciwników, przeprowadzali wiele ofensywnych akcji, jednak w świetnej dyspozycji był bramkarz Olimpii – Andrzej Witan, który jeszcze niedawno zasilał szeregi Arki.

Mimo przewagi zespół z Gdyni utracił prowadzenie w 20. minucie. Po faulu Kasjana Lipkowskiego w polu karnym sędzia podyktował jedenastkę, którą pewnie wykorzystał Piotr Kurbiel.

DRUGA POŁOWA I GOL DAJĄCY ZWYCIĘSTWO

Po przerwie na murawę wyszła druga „11”, w tym trzech juniorów oraz Piotr Zmorzyński, który trafił do Arki podczas zimowego okienka transferowego. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza nadal stwarzali więcej sytuacji, jednak bramkę udało zdobyć się dopiero w 79. minucie. Do siatki po strzale zza pola karnego rywali trafił Kacper Skóra.

Następny mecz sparingowy Arki również odbędzie się na Narodowym Stadionie Rugby. W środę, 26 stycznia do Gdyni przyjedzie Olimpia Grudziądz. Początek meczu o godzinie 12:00.

{jb_bluebox}Arka Gdynia – Olimpia Elbląg 2:1 (1:1)

Bramki: Stępień 6′, Skóra 77′ – Kurbiel 20′ (k)

Arka w 1 poł.: Kajzer – Lipkowski, Marcjanik, Bunoza, Valcarce – Stępień, Milewski, Aleman, Siemaszko – Kobacki, Czubak

Arka w 2.poł.: Krzepisz – Hiszpański, Dobrotka, Memić, Zmorzyński – Predenkiewicz, Bednarski, Zieliński, Skóra – Żebrowski, Szymański{/jb_bluebox}