Suzuki Puchar Polski nie dla gdynianek. Zaważyła słaba czwarta kwarta

Nie udało się VBW Arce Gdynia wznieść Pucharu Polski. Mimo pogoni w drugiej połowie meczu, gdynianki nie zdołały zniwelować powstałych wcześniej strat i przegrały z BC Polkowice 70:78. Na odwiecznego przeciwnika Jelena Skerović postanowiła nieco zmienić taktykę. Polkowiczanki w tym sezonie prezentują bardzo dobrą obronę i agresywność w ataku. W planie było zatrzymanie Sasy Cado oraz zniwelowanie atutów nowej, amerykańskiej rozgrywającej- Ericki Wheeler. VBW Arka wyłączyła z gry większość podstawowy zawodniczek, jednak mimo rożnych sposobów, nie była w stanie powstrzymać perfekcyjnie dysponowanej w niedzielę Wheeler.

POLKI W PIĄTCE

W pierwszej piątce zameldowała się Magdalena Szymkiewicz, Agata Dobrowolska, Ana-Marja Begić oraz Megan Gustafson i Pinelopi Pavlopoulou. Skuteczność rzutów w pierwszej kwarcie była mizerna ze strony obu drużyn. Pierwsze cztery minuty spotkania dominowała nerwowość – oba zespoły rzuciły łącznie tylko 6 punktów. Pod koszem nierówną walkę toczyła Megan Gustafson. Przeciwniczki kilkakrotnie ponawiały akcje, co poskutkowało zakończeniem połowy dziesięciopunktową startą zawodniczek z Gdyni.

WRÓCIŁY DO GRY

Podopieczne Jeleny Skerović zatrzymały klątwę trzeciej kwarty. Z podwójną energią próbowały oszukać rywalki i zaczęły odrabiać stracone punkty. Wynik 20:12 w tej części pozwolił na równą walkę w decydującej kwarcie. Dobry pomysł na rozegranie miała Kamila Podgórna, znajdując na obwodzie Magdalenę Szymkiewicz i Marissę Kastanek. Gdynianki doprowadziły do remisu, po 54 na koniec trzeciej odsłony. Ostatnia kwarta toczyła się na styku. Polkowiczanki w pewnym momencie zbudowały sobie kilkupunktową przewagę, ale żółto-niebieskie błyskawicznie odrobiły straty.

MVP NIE Z GDYNI

Na półtorej minuty przed zakończeniem meczu gdynianki traciły dwa punkty. Rozgrywająca BC Polkowice – Erica Wheeler w przeciągu kilkunastu sekund dołożyła jednak cztery oczka, czym przypieczętowała wygraną swojej drużyny 78:70. MVP turnieju finałowego Suzuki Pucharu Polski Kobiet została Erica Wheeler, która w zakończonym niedawno sezonie WNBA została MVP meczu gwiazd. Rozgrywająca w dzisiejszym spotkaniu zdobyła dla pomarańczowych połowę punktów – 39.