Arka niczym walec – z szóstym zwycięstwem z rzędu. Decydujący rzut karny i popis bramkarza gości

(Fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl/KFP)

Arka pokonała u siebie Podbeskidzie 1:0 w ramach 14. kolejki Fortuna 1. Ligi. Jedynego, zwycięskiego gola z rzutu karnego zdobył Hubert Adamczyk. To szóste z rzędu zwycięstwo gdynian, dzięki czemu wskoczyli na 2. miejsce w tabeli.

Żółto-niebiescy podtrzymują serię zwycięstw, dzięki czemu awansowali na 2. miejsce w tabeli, które premiowane jest bezpośrednim awansem. Tym razem wygrana przyszła jednak Arce z trudnością, co jest głównie zasługą świetnej dyspozycji bramkarza Podbeskidzia, Patryka Procka.

NIEUZNANY GOL, RZUT KARNY I KONIEC W DZIESIĄTKĘ

Arka atakowała od samego początku i już w 7. minucie interweniować po strzale Kacpra Skóry musiał Patryk Procek. Chwilę później ponownie interweniował przy strzale głową Karola Czubaka, a następnie z trudem obronił strzał Huberta Adamczyka.

W doliczonym czasie pierwszej połowy Arka w końcu pokonała bramkarza gości, jednak po analizie VAR bramka została cofnięta przez fakt, że zdobywający ją Przemysław Stolc znajdował się na spalonym.

W drugiej połowie bramkarz gości ponownie popisał się dobrymi interwencjami. W 75. minucie wybronił strzał z pięciu metrów Karola Czubaka, a wybił nad poprzeczkę piłkę po strzale Stolca.

Jak nie da się z gry, to trzeba spróbować z rzutu karnego. Jedenastka na korzyść Arki została odgwizdana w 82. minucie po faulu Jana Hlavicy na Olafie Kobackim. Bramkarz Podbeskidzia nie pomylił się i wyczuł kierunek strzału Huberta Adamczyka, jednak nie zdołał sięgnąć piłki, dzięki czemu żółto-niebiescy mogli cieszyć się z prowadzenia.

Arka zakończyła ten mecz, grając w dziesiątkę, gdyż drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Przemysław Stolc. Na szczęście gdynian, miało to miejsce w samej końcówce meczu, a konkretnie w 94. minucie. Ostatecznie Arka utrzymała prowadzenie i może cieszyć się trzema punktami.

Arka Gdynia – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (0:0)

Bramka: Adamczyk 84′  (k)

Arka Gdynia: Lenarcik – Stolc, Marcjanik, Dobrotka, Gojny – Skóra (70′ Predenkiewicz), Borecki (79′ Lipkowski), Adamczyk (90′ Bednarski), Gol, Kobacki (90′ Capanni) – Czubak.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Procek – Hlavica, Mikołajewski, Tomasik (86′ Misztal) – Milasius, Jodłowiec, Nnoshiri (46′ Kolenc), Willmann – Sitek (46′ Ziółkowski), Abate (78′ Kadrić), Banaszewski (90′ Wypych).

Żółte kartki: Stolc, Skóra – Nnoshiri, Milasius.

Czerwona kartka: Stolc.

Sędzia: Grzegorz Kawałko