Poważna kontuzja Justyny Kowalczyk.”Spokojnie, biegam dalej”

Justyna Kowalczyk ma złamaną kość stopy. Polka nie zamierza jednak wycofać się z igrzysk i w czwartek pobiegnie na swym koronnym dystansie 10 km techniką klasyczną. Ortopeda z polskiej misji medycznej Stanisław Szymanik ocenił, że nasza zawodniczka będzie mogła wystartować. Kowalczyk zamieściła na jednym z portali społecznościowych zdjęcie rentgenowskie, na którym widoczne jest wielowarstwowe złamanie. Napisała do swoich kibiców: „Spokojnie, biegam dalej”

Pozostałe informacje z Igrzysk Olimpijskich:
Szwajcar Dario Cologna wygrał bieg łączony 2 x 15 kilometrów techniką klasyczną i dowolną. Maciej Kreczmer był 39., Paweł Klisz był 61., a Jan Antolec 64.

Katarzyna Bachleda-Curuś została zdyskwalifikowana po wyścigu na 3000 m łyżwiarek szybkich w igrzyskach olimpijskich w Soczi. Polka miała siódmy wynik, ale przekroczyła linię toru. Zwyciężyła Holenderka Irene Wuest, srebrny medal zdobyła Czeszka Martina Sablikova, a brązowy Rosjanka Olga Graf. Natalia Czerwonka została sklasyfikowana na 16. pozycji a Luiza Złotkowska na 18.

Siódme miejsce  zajęła najlepsza z Polek – Weronika Nowakowska-Ziemniak w biathlonowym sprincie na 7,5 km. Do zwyciężczyni – Anastazji Kuzminy , pudłując jeden raz, straciła niewiele ponad 30 sekund.
21. miejsce zajęła Monika Hojnisz, która strzelała bezbłędnie, Krystyna Pałka była 33. zaliczając jedno „pudło”, a Magdalena Gwizdoń z dwoma niecelnymi strzałami była 40.

Zaledwie szóste miejsce w alpejskim zjeździe zajął główny faworyt , najszybszy na treningach Amerykanin Bode Miller. Złoty medal wywalczył Austriak Mayer, który wyprzedził o 0,06 sek .Włocha Imerhofera i Norwega Jansruda o 0,10 sek.