Dziś w Radiu Gdańsk o sprawach ważnych dla Polski i Polaków. Na czym według Was powinny skupić się władze, zapewnieniu bezpieczeństwa zdrowotnego, właściwej edukacji, a może zabezpieczeniu militarnym? Na antenie też o obchodach Międzynarodowego Dnia Osób Starszych i Międzynarodowego Dnia Muzyki na Pomorzu i modzie na artykuły rodem z PRL.
O godz. 11:00 zapraszamy na program Co za historia Wojciecha Sulecińskiego. Tematem audycji będą wydarzenia z 1939r. – bydgoska krwawa niedziela i zbrodnia w Piaśnicy. Gościem programu będzie profesor Tomasz Chinciński z Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.
Po 12:40 zapraszamy na Przepis na Sopot, w którym dziś o obchodach Międzynarodowego Dnia Starszych. Włodzimierz Raszkiewicz był na rozdaniu nagród prezydenta miasta dla opiekunów osób niesamodzielnych w podeszłym wieku.
O godz. 13:00 w Gadżetach o modzie na artykuły stylizowane na PRL. W Polsce powstaje coraz więcej sklepów z takimi akcesoriami, chętnie kupują je nie tylko starsi, ale też młodzież. Z kolei pod budynek Radia Gdańsk zajedzie zabytkowa Nyska z napisem Pewex.
Po 21:00 Kawałek Świata i Herbata. Włodzimierz Raszkiewicz spotkał się z motoparalotniarzem i budowniczym napędów Krzysztofem Szewczykiem. Niewielu wie, że Polacy zdobyli niedawno mistrzostwo świata w motoparalotniarstwie, o czym opowie gość Radia Gdańsk…
W Kulturalnym Peronie Radia Gdańsk o Międzynarodowym Dniu Muzyki, który obchodzony jest dzisiaj. W rozmowie z Konradem Mielnikiem Olo Walicki mówił o przedstawieniu To be authentic or not to be, które zostanie zaprezentowane w ramach 18. Festiwalu Szekspirowskiego. Po raz pierwszy będzie można usłyszeć brzmienie kontrabasu wodnego… Początek audycji o 21:30.
Po godz. 22:00 Dokument w Radiu Gdańsk i dalsze szczegóły poszukiwań szczątków „Inki” i „Zagończyka”. W 1946 roku 17-letnia sanitariuszka Danuta Siedzikówna „Inka” została zamordowana przez komunistycznych oprawców. Wraz z nią śmierć poniósł Feliks Selmanowicz „Zagończyk”. Po prawie 70 latach poszukiwań udało się odnaleźć szczątki kobiety i mężczyzny z przestrzelonymi czaszkami. Reporterka RG Anna Rębas rozmawiała z historykami i antropologami.