Na początku grudnia dobroczyńcy pójdą do kin, teatrów i do opery za darmo. Społecznicy zainteresowani darmowymi wejściówkami na spektakle, koncerty, warsztaty i wystawy muszą się tylko zarejestrować. Zapisy ruszyły.
Akcja pod hasłem Kulturalny Bilet Wolontariusza to najnowsza inicjatywa stołecznego Centrum Myśli Jana Pawła II i Narodowego Centrum Kultury. Bierze w niej udział ponad sześćdziesiąt instytucji z dwunastu miast.
OD 3 DO 12 GRUDNIA ZA DARMO NA KONCERT LUB FILM
Kampania jest dedykowana wszystkim dobroczyńcom. Od 3 do 12 grudnia będą oni mogą za darmo wybrać się między innymi na przedstawienie, wystawę, koncert lub film. Przewodnicy z Muzeum Narodowego we Wrocławiu oprowadzą po wystawie dzieł artystów współczesnych: Warhola, Rauschenberga, Kiefera. Natomiast eksperci z Domu Słów w Lublinie pokażą jak wyglądała i funkcjonowała dawna drukarnia typograficzna. Będzie można także zobaczyć Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne. Niektóre z instytucji przygotowały atrakcje, niedostępne dla szerszej publiczności na przykład: wejście za kulisy.
TO PIERWSZA TEGO TYPU AKCJA W POLSCE
– To pierwsza tego typu akcja w Polsce – mówi Marta Kukowska z Centrum Myśli JP II. Chodzi oto, aby tak podziękować wolontariuszom. W tej edycji Kulturalnego Biletu Wolontariusza udział biorą 62 instytucje z 12 miast. Między innymi z Gdańska, Suszca, Krakowa, Wrocławia, Lublina i Warszawy. Pomysł na takie nagrodzenie wolontariuszy za ich poświęcenie podpowiedziała Anna Kiedrzyńska, która swoją przygodę z wolontariatem rozpoczęła podczas Światowych Dni Młodzieży w grupie działającej pod opieką Centrum Myśli JP II. Teraz przyznaje, że to była wspaniała okazja, aby nauczyć się czegoś nowego.
Więcej informacji na temat Kulturalnego Biletu Wolontariusza >>> TUTAJ.
JAK SKORZYSTAĆ Z KULTURALNEGO BILETU WOLONTARIUSZA
Żeby skorzystać z Kulturalnego Biletu Wolontariusza, należy wejść na stronę wolontariatwkulturze.pl. Całe przedsięwzięcie towarzyszy organizowanej na początku grudnia( 5-7 grudnia) w Warszawie pierwszej ogólnopolskiej konferencji „Wolontariat w kulturze”.
IAR/puch